Co robić, kiedy przyjaciele nie lubią Twojego partnera?

Nawet najzdrowszy związek to wielkie wyzwanie. W szczególności wtedy, kiedy Twoi przyjaciele nie przepadają za Twoim partnerem. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci poradzić sobie z tą sytuacją.

iStock-510591722.jpg

Podziękuj, że się o Ciebie troszczą

Przede wszystkim istnieje duża szansa, że Twoi przyjaciele to ludzie z dobrymi intencjami. Z tego powodu powinnaś podziękować im za troskę i zmartwienie o Twoje szczęście. Być może będzie to trudne do wykonania, ponieważ ich uwagi będą naprawdę szczere, a nawet niegrzeczne. Wdzięczność za przyjaźń będzie dobrym początkiem każdej dyskusji.

Posłuchaj, co mają do powiedzenia

Kiedy umożliwisz im podzielenie się opiniami na temat Twojego partnera, sprawy mogą nieco się skomplikować. Zwłaszcza wtedy, kiedy mogą mieć informacje, których potrzebujesz, więc warto zainwestować czas w tę rozmowę. Mając to na uwadze, wyjaśnij, że nie chcesz wysłuchiwać ciągłych skarg, ale chcesz wysłuchać, co mają na myśli i otworzyć przed nimi swoje serce. Być może będziesz zaskoczona niektórymi rzeczami wychodzącymi z ich ust, dlatego uzbrój się w cierpliwość.

Rozwiąż wszelkie kwestie zazdrości

Jeśli Twoi znajomi przyzwyczaili się, że przez jakiś czas byłaś singielką i nadal chcą mieć Cię wyłącznie dla siebie, możliwe, że podwaliną uwag o Twoim partnerze będzie zazdrość. Bądź szczera wobec siebie i sprawdź, czy rzeczywiście nie zaniedbujesz swoich przyjaciół. Jeśli okaże się, że mają racje, przeproś i postaraj się, aby sprawy wróciły na dawny tor.

Rozważ wszystkie ich wątpliwości

Istnieje duża szansa, że przyjaciele dali Ci trochę do myślenia. Najprawdopodobniej od razu zareagowałaś na to, co mają do powiedzenia, ale postaraj się poświęcić trochę czasu, aby przemyśleć wszystkie ich sugestie. Być może ich uwagi rzeczywiście są słuszne?

Zapewnij ich o swoim szczęściu

Przed nikim nie musisz tłumaczyć się z własnych wyborów, ale najlepiej będzie, jeśli uświadomisz przyjaciołom, którzy się o Ciebie martwią, że jesteś szczęśliwa. Pamiętaj, aby okazać im uznanie, że troszczą się o Twoją przyszłość. To niebywale ważne, aby ludzie, którzy nas otaczają, mieli świadomość, że nie zagraża Ci żadne niebezpieczeństwo.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Czwartek 11.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×