Czego możesz się nauczyć w związku ze starszym mężczyzną?

Związek z mężczyzną w podobnym wieku i podobnych zainteresowaniach zawsze jest dobrym pomysłem. A co może Ci dać związek ze starszym facetem?

ThinkstockPhotos-533347509.jpg

 Nietypowe związki to dzisiaj codzienność. Żyjemy w czasach w których niewielka część społeczeństwa skrzywi się na widok mieszanej pary, a coraz więcej osób odnosi się neutralnie do związków homoseksualnych. Tymczasem związek ze starszym mężczyzną nadal budzi mieszane uczucia i kojarzy się bardziej z relacją córka-ojciec. Co zatem możesz zyskać, bądź stracić, na związku ze starszym mężczyzną?


Zobacz także: Poznaj 5 potwierdzonych naukowo wskazówek na udany związek


Wszystko zależy od tego, jak dużo macie wspólnego ze sobą i czego oczekujecie od życia. Jeśli dzielicie wspólne pasje czy interesują Was te same wydarzenia kulturalne, słuchacie tej samej muzyki - wiek tak naprawdę jest jedynie liczbą. Co więcej, możesz o wiele lepiej bawić się w towarzystwie starszego, seksownego mężczyzny, którego dojrzałość i mądrość przyszła z czasem. Niegdyś małżeństwa z 10 bądź 12-sto letnią różnicą nie robiły na nikim wrażenia. Starszy partner bowiem jest nieco inaczej nastawiony do życia, czuje się bardziej komfortowo ze sobą, wie czego chce od życia. Nie goni za fortuną, bo zna swoje możliwości i nie przekracza pewnych granic. Związanie się z nim może również mocno poszerzyć horyzonty, wiedzę i tolerancję.


Sprawdź: Ratunku! Mój tata się żeni!


Mary Kate Olsen i jej siostra Ashley mają starszych partnerów o prawie 20 lat. Nigdy nie zdradziły, jak radzą sobie z tą różnicą czasową, jednak wyglądają na szczęśliwe. Zbyt duża różnica czasowa rodzi spore problemy. On prawdopodobnie może nie chcieć kolejnego ślubu. Może też nie cieszyć go wizja wychowywania dziecka w wieku 50 lat, tylko po to, by być postrzeganym bardziej jako dziadek aniżeli ojciec. Inną sprawą jest też fakt, że problemy jakie kazały mu się rozstać z poprzednią partnerką mogą przenieść się na Wasz związek. Plus, mężczyźni po 40-stce coraz częściej miewają kryzysy wieku, z którym radzą sobie… poprzed udawanie 10 lat młodszego.


Polecamy: Spotykam się ze starszym mężczyzną…


Prawdą jest niestety fakt, że starszy partner niestety doda Ci lat. Nawet Cara Delevigne będzie wyglądała przy George’u Clooney’u na dojrzalszą. Plus, zbudowanie więzi z jego dziećmi może okazać się trudniejsze niż przypuszczałaś. Skłonienie do siebie dzieci, które uważają Cię za kobietę, która zniszczyła małżeństwo ich rodziców, to często syzyfowa praca. Z drugiej strony, przy dobrych wiatrach, może powiększyć Twoje rodzinne grono. 


Czasami 5 lat w jedną czy w drugą nie robi różnicy, a czasami nawet 15 nie zrobi różnicy. Warto próbować? Podzielcie się z nami swoimi opiniami.


Źródło: Thrillist

Zdjęcie: ThinkStock


Dodał(a): Anna Guzek , Piątek 19.02.2016 (aktualizacja: 2016-02-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
mój maz jest starszy ode mnie o 40 lat ja mam 25....
Dodano: 2016-06-20 19:51:40 Zgłoś nadużycie
Anonim
Jestem w związku z meżczyzną starszym o 11 lat, on jest po 50-tce i nie posiada cech, o których piszecie w artykule, posiada za to inne, dające mało stabilności i bezpieczeństwa. Wydaje mi się, że to nie wiek jest wytyczną do posiadania właściwych cech przez partnera, a jego osobowość i nastawienie do życia. Teraz jest wielu mężczyzn po 40-tce,50-tce i starszych, ktorzy udają 30-latków i myślą, że związek z dużo młodszą kobietą sprawi, że staną sie szczęśliwsi, nic bardziej mylnego. Polecam wszystkim lekturę Wnuczkożonka, gdzie jest piękny opis wszelkiej maści starszych panów udających wszelkiej maści młodszych gentelmanów (w ich rozumieniu). Można otworzyć oczy i zrozumieć dużą część powodów, dla których panowie lubią młodsze partnerki. Niezły ubaw;-)
Dodano: 2016-02-19 21:21:28 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×