Czujesz, że nie jesteś dla niego ważna? Prawdopodobnie żyjesz z prawdziwym egoistą

Przyzwyczaiłaś się do ciągłego schodzenia z drogi swojemu partnerowi? Zobacz, czy Twój związek ma szanse przetrwać...

nowyzwiazek.jpg

Związek, w którym oboje partnerów chce spędzać ze sobą jak najwięcej czasu to relacja, która ma szansę na sukces. Warto pamiętać, że udana relacja damsko-męska zbudowana jest nie tylko dzięki miłości, ale i przyjaźni. Co zrobić w sytuacji, kiedy czujemy się niekochane i niepotrzebne? Jeśli cały czas odnosisz wrażenie, że narzucasz się ukochanemu, a Twoje towarzystwo jest dla niego złem koniecznym, prawdopodobnie masz do czynienia z wyjątkowym rodzajem egoizmu. Oto sygnały, które o tym świadczą:

Odkładanie ważnych dla Ciebie spraw na później...

Jeśli w ogóle nie rozmawiacie o tym, co dzieje się u Ciebie, a wszelkie próby zwrócenia na to uwagi partnera kończą się fiaskiem, prawdopodobnie po prostu nie jest on zainteresowany Twoimi sprawami. To samo dotyczy planów i marzeń, do których dążysz. Zauważyłaś, że jako para zajmujecie się potrzebami tylko jednej osoby? Chyba coś tu nie gra... Co gorsza, może się okazać, że brak zainteresowania partnera wcale nie oznacza, że Cię nie kocha- to po prostu jedna z jego cech charakteru.

Przyjmowanie jego decyzji jako jedynej słusznej drogi 

W każdym prawidłowo funkcjonującym związku powinna istnieć rozmowa dotycząca zarówno drobnostek, jak i ważnych tematów. Wykonywanie "poleceń" partnera, bez dyskusji na temat Twojej opinii to dobry sposób na zniszczenie każdej relacji. Nawet jeśli teraz nie przeszkadza Ci taki układ, prędzej czy później zacznie Cię to męczyć.

Czekanie na wspólne chwile i... wdzięczność 

Nie pozwól, aby kiedykolwiek wspólnie spędzony czas był ważny jedynie dla Ciebie. Zabieganie o partnera, kiedy tego nie chce, nie jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli zauważyłaś, że Wasza relacja jest dla Ciebie niczym narkotyk, pora zdobyć się na szczerą, poważną rozmowę. Zapytaj partnera, czy jego zdaniem wszystko jest między Wami w porządku. Jeśli stwierdzi, że tak- możliwe, że nic już nie zmienisz. Pamiętaj, że nie powinnaś czekać na krótkie chwile, podczas których jesteś naprawdę szczęśliwa- w zdrowym związku takie uczucie powinno towarzyszyć Ci przez większość czasu.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Niedziela 20.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×