Czy dam radę zakończyć toksyczny związek?

„Oj dusisz mi duszę, a ja się w Tobie durzę. Toksyczny związek, chyba zapić to muszę”. Takie rozwiązanie proponują nam Luc&MotionTrio wraz z Anią Rusowicz w pięknym utworze "Iluzji Łąka". Można się w nim zasłuchiwać bez końca, ale jeżeli faktycznie masz problem z oswobodzeniem się z toksycznej relacji, zanim sięgniesz po coś mocniejszego, spróbuj wykorzystać nasze wskazówki.

toksyczny związek.jpg

Kochanie za bardzo jest jak uzależnienie, ale pierwszy i chyba najtrudniejszy krok masz już za sobą. Zrozumiałaś, że dłużej nie możesz trwać w związku, który negatywnie na ciebie wpływa i jak najszybciej chciałabyś się z niego wyrwać. Wiem, że się boisz i uważasz to bardzo trudne. Jednak w świecie trudnych relacji istnieje kilka sposobów na odzyskanie tchu w piersiach.  Nie musisz już dłużej znosić złego traktowania i powolnego wyniszczania, dzień po dniu.

ROZMOWA ZE SPECJALISTĄ

Kobieta chcąca zakończyć toksyczny związek powinna zacząć pracować nad świadomością, że każdy ma wpływ na swoje życie i zawsze jest dobry czas na zmiany. Najczęściej dużym problemem jest rozpoczęcie realizacji własnych potrzeb i wypełnienie wnętrza, które przez toksyczny związek mogło stać się puste. Dobrym wyborem jest rozmowa ze specjalistą i podjęcie decyzji o wybraniu się do psychologa. Pomocne będą również wszelkiego rodzaju grupy wsparcia.

PRZYJACIELE

Kobiety, które toną w toksycznych związkach, najczęściej chcą ukryć własne emocje przed przyjaciółmi, albo wręcz rezygnują z wieloletnich przyjaźni na rzecz agresywnych partnerów. Agresja to nie tylko fizyczne znęcanie się, ale także upokarzanie, które zazwyczaj przybiera bardzo dyplomatyczną wersję. Jest to tak zwana agresja bierna. Jeżeli zdecydowałaś się odejść, pamiętaj, że w tych okolicznościach rozmowy z przyjaciółmi lub dalej idące kroki mogą mieć na ciebie zbawienny wpływ.

NOWY ETAP

Nie będzie łatwo, może okazać się nawet strasznie, ale postaraj się odnaleźć w sobie spokój. Jesteś już wolna. Najgorsze co teraz możesz zrobić to zmienić swoją decyzję. Przypominanie sobie powodów rozstania jest jednym ze sposobów na radzenie sobie z przeraźliwą chęcią powrotu. Teraz powinnaś skupić się na sobie i zaangażować wszystkie swoje uczucia na wyleczeniu się z uzależnienia. Z pewnością zabierze to wiele czasu, ale zobaczysz, że z dnia na dzień odbudujesz swój system wartości i znów będziesz zdolna do nawiązania normalnej relacji.

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 02.08.2016 (aktualizacja: 2016-08-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×