Czy Twój związek ma na Ciebie zły wpływ? Cz.1

Być może Waszej relacji kończy się data ważności...

iStock-512221952.jpg

Trwanie w związku, nawet jeśli w głębi duszy ma się przeczucie, że nie jest on ostatnim związkiem, jest... łatwe. Na początku odkrywasz  wady swojego partnera, później niedociągnięcia w relacji, ale wolisz zostać, bo obawa przed samotnością jest silniejsza. Oto sygnały, które świadczą o tym, że Twój związek najprawdopodobniej nie jest wart Twojego czasu i energii:

Nie wiesz, dlaczego z nim jesteś

Istnieje wiele sytuacji, w których możesz iść na kompromis ze swoim partnerem: wyjazd na wakacje, wybór samochodu lub operatora sieci telefonicznej. Ale absolutnie w stu procentach, nie możesz iść na kompromis decydujący o tym, z kim spędzisz życie! Jeśli Twój partner nie zaspokaja Cię intelektualnie, emocjonalnie i seksualnie, a jesteś z nim wyłącznie ze względu na wygodę, zrób sobie przysługę i spróbuj zakończyć ten skomplikowany układ. Bądź uczciwa w stosunku do siebie i swojego partnera.

Twój partner jest Twoim najsurowszym krytykiem

Mężczyzna dla kobiety powinien być kochankiem, przyjacielem oraz największym wsparciem. Jeśli czujesz, że kwestia wsparcia moralnego jest zaniedbana lub nieustająco słyszysz krytykę, to zły znak. Tolerowanie figlarnych żartów i słodkiego dokuczania jest czymś zupełnie innym niż bycie narażoną na ciągłą krytykę i bolesne żarty. Twój partner jest bliższy zastraszania niż dobrotliwych, miłosnych zaczepek? Najprawdopodobniej nie ma dobrych intencji.

Nie dzielicie poczucia humoru

Czy nie raz widziałaś, jak mężczyzna, z którym żyjesz, przewraca oczami na dźwięk Twojego żartu? Specjaliści twierdzą, że pomimo niewielkiej szkodliwości takich sytuacji, dla całokształtu związku jest to bardzo problematyczne. Życie jest trudne i dobrze mieć u boku kogoś, z kim można pozytywnie patrzeć w przyszłość, kiedy nieoczekiwanie przychodzą trudniejsze chwile. Przebywanie w towarzystwie kogoś, kto nieustannie marszy brwi i bierze wszystko na poważnie, jest zwyczajnie niezdrowe.

Bardziej kochasz fantazje o swoim partnerze niż jego samego

Kiedy jest się zakochaną łatwo przeoczyć niedogodności i fantazjować o tym, kim może być partner w przyszłości. „Może nie chce mieć dzieci, ale w przyszłości na pewno się to zmieni”. Czy nie raz zdarzało Ci się tak myśleć? Musisz wiedzieć, że miłość nie zmienia wszystkiego. Nie daj się złapać w pułapkę. Jeśli czujesz, że bardziej kochasz fantazję o swoim partnerze, niż jego, powinnaś zrobić poważny test rzeczywistości. Fantazje są zawsze lepsze niż rzeczywistość, a Ty właśnie w niej żyjesz! W czasie teraźniejszym!

Drugą część artykułu znajdziesz TUTAJ

Zdjęcie: iStockDodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 27.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×