Czym różni się zakochanie od miłości? Ludzie notorycznie mylą te dwa stany

Bez miłości nie da się żyć. Być może właśnie dlatego, wiele osób ma tendencje do błędnych interpretacji zakochania. Zobacz, czym różnią się te dwa stany i jakie mity dotyczące ludzkich relacji, powstały na bazie tych różnic.

iStock-469251912.jpg

Miłość to słowo, które zwykle określa silne uczucia oraz bliskość, która łączy dwie osoby tworzące związek. Zakochanie zaś to doświadczenie połączenia dusz. Pasowanie do drugiego człowieka. To stan, w którym to połączenie jest czymś niesamowicie silnym. Tak silnym, że ma tendencję do przytłaczania innych stanów świadomości. Czysta euforia. Brzmi znajomo?

To, co zaraz przeczytasz, może wydawać się zaskakujące, ale jednym z głównych problemów zakochania (!), jest działanie w sposób nietypowy dla charakteru danej osoby. I nie zawsze jest to dobre. Te pięć elementów często mylimy z zakochaniem:

Miłość po prostu się dzieje

Ludziom czasami wydaje się, że miłość to wydarzenie zewnętrzne, które nie ma z nimi nic wspólnego. Ten niekontrolowany stan to zakochanie, nie miłość!

Twój wyśniony ideał, jest gdzieś tam…

Za górami, za lasami. Kobietom często wydaje się, że wymarzony partner przechadza się gdzieś po świecie i wystarczy trochę czasu, aby go spotkać. Według matematycznego prawdopodobieństwa zaledwie około dziesięciu osób pasuje idealnie do Twoich kryteriów. Dziesięciu z… całego świata. Czy z tak niewielkimi szansami dalej masz siłę na poszukiwanie ideału?

Koniec zakochania to koniec miłości

Oczywiście stan zakochania jest ściśle związany z miłością, ale kiedy zakochanie powoli się wypala, nie oznacza to końca związku! Dopóki łączy Was miłość, zakochanie może pojawić się na nowo. Miłość ewoluuje, a znaczenie pojęcia zakochania zmienia się wraz z rozwojem relacji.

Tworzenie związku jest proste, o ile jest w nim miłość

Wielu osobom wydaje się, że znalezienie miłości jest rozwiązaniem wszystkich problemów. Wcale tak nie jest. Bycie partnerką to posiadanie pewnego zestawu umiejętności. Nie wszystkim są pisane długoterminowe związki i relacje. Niektórzy nie mogą ich opuścić, nawet jeśli te są niszczące. Umiejętności, o których mowa, zawierają aktywne słuchanie i otwartą komunikację. Chodzi również o rozumienie partnera.

Dobra osoba to dobry partner

Wiele kobiet mylnie uważa, że znalezienie dobrego partnera, uczyni je lepszymi osobami. To nie do końca prawda. Bycie dobrą osobą oznacza coś zupełnie innego niż stanowienie dobrego partnera. Nauka, jak być dobrą partnerką to kwestia doświadczenia i wcześniej wspomnianych umiejętności.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Środa 14.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×