Dlaczego fałszywa miłość jest gorsza niż samotność?

Wydaje Ci się, że samotność to najgorsze, co może Cię spotkać? Najbardziej wyniszczający jest dla Ciebie nieprawdziwy związek, w którym tkwisz.

falszywamilosc.jpg

Fałszywy związek rujnuje nas bardziej niż samotność. Mimo to większość z nas, nawet gdy czuje, że coś "nie gra", trwa związku. Pamiętaj, że miłość, którą obdarzyłaś partnera nie powinna zabierać Ci samej siebie. Istnieje pewna granica poświęcenia- wydostań się z toksycznej sytuacji, zanim będzie za późno. Po czym poznasz, że łączy Was fałszywe uczucie? Oto 3 znaki.

Brak poczucia odpowiedzialności za rozwój związku

Jeżeli któremuś z Was po prostu przestało zależeć na podejmowaniu kolejnych wspólnych wyzwań, najwyraźniej trudno wyobrazić Wam sobie wspólną przyszłość. Żyjecie tu i teraz, a jedyne, co Was łączy to wspólne zakupy czy spotkania ze znajomymi. Brak poczucia odpowiedzialności za związek to także obwinianie partnera za wszystkie Wasze niepowodzenia. Zastanawiasz się, dlaczego on nadal Ci się nie oświadczył? Być może problem tkwi w Tobie. Ciągłe zwlekanie z podjęciem ważnych decyzji świadczy o braku pewności ze strony jednego z Was.

Coraz większe wymagania...

Tylko w stosunku do drugiej połówki. Wydaje Ci się, że cały czas brakuje Ci dowodów jego miłości, a przy tym nie zauważasz, że sama przestałaś doceniać jego starania. Chcesz ciągle więcej i nie wystarcza Ci to, co kiedyś. Lista niespełnionych oczekiwań codziennie się wydłuża... Być może wcale nie chodzi Ci o konkretne zachowania, a całokształt?

Przesadzone reakcje

Twój partner obwinia Cię o to, że znowu nie odebrałaś telefonu od niego i na pewno go nie kochasz? Wydaje mu się, że skoro nie złożyłaś mu urodzinowych życzeń już z samego rana, z pewnością przestało Ci na nim zależeć? Być może nie jest pewny własnych uczuć i szuka potwierdzenia prawdziwości Waszej relacji w Twoich codziennych zachowaniach? Możliwe, że Twój partner szuka również dowodów Twojego odrzucenia, które będą doskonałym usprawiedliwieniem rozpadu Waszej relacji

Samotność nigdy nie jest złym wyborem, mimo że każda z nas bardzo się jej boi. Czas spędzony wyłącznie ze sobą da Ci niepowtarzalną siłę. Na początku życie w pojedynkę może wydawać Ci się koszmarem, jednak z biegiem czasu docenisz swoją decyzję. Fałszywa, niszcząca relacja stwarza większą pustkę niż samotność.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Lena Myśliwska , Wtorek 04.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×