Dlaczego, mężczyźni boją się dobrych związków- TOP 5

Wydaje Ci się, że w końcu znalazłaś tego jedynego, a on pewnego dnia mówi, że nie może już z Tobą być. Zobacz, dlaczego niektórzy mężczyźni boją się dobrych związków ze wspaniałymi kobietami.

iStock-520496808 (1).jpg

Jest przytłoczony

Uczucia mężczyzn skupiają się wyłącznie na tym, co w danym momencie ich zajmuje. Jeśli są w pracy myślą o pracy, jeśli mają do rozwiązania problem, myślą wyłącznie o nim. Człowiek, a w szczególności mężczyzna, przeżywający stresujące sytuacje, musi być wspierany, ale pomoc, której oczekuje, wygląda zupełnie inaczej niż ta, której Ty w takiej sytuacji mogłabyś oczekiwać. Dla mężczyzny pomoc może oznaczać pozostawienie go solo w "piekle", w którym tkwi, aby spokojnie mógł rozwiązać kryzysową sytuację.

Pewien etap

W pierwszych kilku miesiącach związku zazwyczaj wszystko dookoła wydaje się doskonałe. Słońce świeci nieustannie, ptaki śpiewają, a motyle w brzuchu dają o sobie znać coraz… rzadziej. Każde z Was stara się tak mocno, jak tylko może. W następnych miesiącach zaczyna się rzeczywistość. Następują pierwsze nieporozumienia. Stajecie się coraz bardziej zestresowani, a komunikacja zaczyna być napięta. Zazwyczaj taki stan rzeczy pojawia się około 6 miesiąca związku i wiele par nie wychodzi z pierwszych kryzysów wspólnie.

Ma wątpliwości

Na początku, kiedy wszystko idzie idealnie, można pomyśleć, że cały związek będzie perfekcyjny i prześlizgnie się gładko przez wszystkie problemy. Dlatego warto już na początku związku ustalić pewne kwestie, które w przyszłości mogłyby Was podzielić. Czy na pewno chcecie tego samego w życiu? Czy istnieją ogromne obszary, które Was różnią? Jaki macie stosunek do małżeństwa i wychowania dzieci? Poruszenie tych kwestii na samym początku, może ustrzec Was przed niechcianymi konfliktami wtedy, kiedy będzie już za późno na rozstanie w przyjaźni.

Ma na oku kogoś innego

Fakt, że będąc z Tobą w związku partner może mieć na oku inną kobietę, wydaje się nieco przerażający. Oznacza też, że na Ciebie nie zasługuje, a już absolutnie nie ma w tym Twojej winy. Kiedy pojawiają się podejrzenia, najważniejsze, aby uspokoić swoje emocje i działać rozsądnie. Przede wszystkim musisz zdecydować, czego Ty chcesz. Jeśli nadal chcesz z nim być i jesteś zainteresowana jakąkolwiek relacją między Wami, nie ma sensu doprowadzać do gniewnych konfrontacji. Zbierz wszystkie racjonalne fakty, a potem spokojnie z nim porozmawiaj.

Różnice w konfiguracji mózgu

Mężczyźni przetwarzają swoje emocje i uczucia w inny sposób niż kobiety. Ich mózgi są zupełnie inaczej skonstruowane. Kobiety mają więcej połączeń między półkulami mózgu, co pozwala im myśleć i czuć w tym samym czasie. Jest to bardzo istotne, ponieważ jeśli chodzi o relacje z kobietami, mężczyźni muszą podejmować dodatkową przestrzeń do przemyślenia, ponieważ ich mózgi funkcjonują w inny sposób. Jeśli zastanawiałaś się kiedykolwiek, dlaczego on tak długo nie oddzwania, to właśnie w tym tkwi problem. Męskie mózgi są skonfigurowane pod kątem umiejętności przestrzennych i motorycznych, kobiety są bardziej analityczne i intuicyjne. Jeśli mężczyzna jest emocjonalnie przytłoczony i odsuwa się od Ciebie, oznacza to, że potrzebuje więcej czasu, aby coś przemyśleć. Najczęstszym błędem popełnianym przez kobiety, jest pospieszanie mężczyzny w kwestiach uczuciowych.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Niedziela 15.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×