Dlaczego on nigdy nie przyznaje się do błędu? Naukowcy odkrywają odwieczną zagadkę!

Po raz kolejny przyłapałaś go na kłamstwie? Być może nie mógł przyznać się do swojego błędu... Dlaczego?

przyznajedobledu.jpg

Ile razy zdarzało Ci się kłócić z chłopakiem, mimo że byłaś  przekonana o jego winie? Takie zachowanie potrafi wyprowadzić z równowagi! Oczywiście, nie zawsze tylko Ty masz rację, ale jeśli chcesz usłyszeć od ukochanego, że popełnił błąd, pewnie trochę poczekasz... To dlatego, że dla mężczyzn przyznanie się do winy jest dużo trudniejsze niż dla nas. Wcale nie chodzi tutaj o ego, a o...i ich organizm- dokładnie hormony!

Okazuje się, że mężczyźni z wysokim poziomem testosteronu są przekonani, że mają rację, nawet gdy tak nie jest. Co ciekawe, ich pewność wzrasta, kiedy spotykają się z argumentami osoby, która posiada nieco mniej testosteronu. Badania potwierdzające tę tezę, przeprowadził profesor ekonomii behawioralnej, Colin Camerer. Zebrał on grupę kilkunastu mężczyzn- połowie z nich podano sporą dawkę testosteronu. Następnie wszyscy ochotnicy mieli rozwiązać test matematyczny. Mężczyźni, którzy byli pod wpływem hormonu, odpowiedzieli na 20 % mniej pytań niż reszta grupy. Do swoich wyników dochodzili bardzo szybko, a kiedy uświadomiono im, że są w błędzie, wybuchali złością.  W dodatku zanim znaleźli prawidłową odpowiedź, upłynął długi czas...

Testosteron sprawia, że mężczyźni mają dużo większe poczucie własnej wartości. Dzięki temu są pewni siebie i męscy, jednak w pewnych sytuacjach może to być ogromną wadą... Następnym razem, zanim pogniewasz się na swojego ukochanego, postaraj się zrozumieć jego zachowanie :).

Zdjęcie: iStock

Źródło: Sciencedaily.com 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 11.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Co za bzdura
Dodano: 2019-02-15 22:46:04 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×