Dlaczego tak ciężko kochać ludzi, którzy nie kochają siebie?

Osoby, które mają problem z niskim poczuciem własnej wartości, często przepełnione są bólem lub pamięcią o problemach z poprzednich relacji. To właśnie dlatego mają trudność z koncentracją na drugiej osobie.

iStock-536615329.jpg

Osoba, która nie kocha siebie, może oczekiwać od Ciebie wypełnienia luki

Na początku związku dopełnianie partnera może być satysfakcjonującym przywilejem. Większość ludzi lubi czuć się potrzebnymi.  Z biegiem czasu, jeśli zajdzie to zbyt daleko i przerodzi się w zależność, możesz poczuć, że jesteś niedoceniania. Człowiek, który ma problem z samooceną, będzie wymagał coraz więcej. 

Osoba, która nie kocha siebie, zawsze wyobraża sobie najgorsze

Możesz uważnie śledzić, jak rozmawiasz z partnerem. Możesz nawet zaprzestać starań o komunikację, ponieważ czujesz, że jest bezcelowa, gdyż w powietrzu rośnie frustracja. Pamiętaj, że osoba, która nie darzy się miłością, zawsze będzie minimalizowała to, co mówisz, szukała podstępu, a nawet całkowicie odrzucała Twoje słowa. Oczywiście, jeśli masz świadomość niskiego poczucia własnej wartości partnera, być może będziesz nawet próbowała go zmotywować do pokochania siebie. Powinnaś wiedzieć, że to bardzo długa droga, która i tak może zakończyć się odrzuceniem pomocy. 

Osoba, która nie kocha siebie, może odrzucić pomoc, nawet jeśli jej potrzebuje

Mężczyzna może nie czuć się godny Twojej troski. Jednym z powodów, dla których tak ciężko jest pokochać osobę, która nienawidzi siebie, jest patrzenie na jej cierpienie i poczucie bezsilności. Bądź cierpliwa i wyrozumiała. Pamiętaj, że aktywacja miłości do siebie, to bardzo długi i mozolny proces. 


Jak działać, kiedy partner ma problem z pokochaniem siebie?

Jeśli Twój związek z mężczyzną, który zmaga się  tego typu problemami, trwa od jakiegoś czasu, najprawdopodobniej jesteś bardzo cierpliwą i troskliwą osobą. To normalne, że poszukujesz sposobu na poprawę własnego samopoczucia. Możesz czerpać ogromną satysfakcję i spełnienie z pomocy drugiej połówce. Niestety bardzo prawdopodobne, że brakuje Ci miłości i troski ze strony Twojego partnera. Musisz coś zmienić. 

Może obejmować to rozpoczęcie trudnego dialogu. Dialogu, który będzie dotyczył Twoich obaw. Niezależnie od tego, jaką decyzję podejmiesz, nie możesz pozwolić swojemu partnerowi na przyćmienie siebie. Pamiętaj, że pomimo ogromnej miłości, nie jesteś za niego odpowiedzialna. Nieszczęście drugiej osoby, nie powinno mieć wpływu na miłość do Ciebie.

Zdjęcie: iStockDodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 14.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×