Fakty o mężczyznach, które mogą zmienić Twoje myślenie o nich

Spójrzmy prawdzie w oczy, drogie panie. Możemy nigdy w pełni nie zrozumieć męskiego umysłu. Mimo to kobiety i mężczyźni mogą znaleźć wspólną płaszczyznę. Oto fakty, które zmienią Twoje postrzeganie mężczyzn.

iStock-524380882.jpg

Czas zrobić pierwszy ruch

Zastanówmy się, dlaczego tak wiele kobiet nadal siedzi przed telefonem, czekając na jego pierwszy ruch. Badania opublikowane w Psychology Today, wskazują, że społeczne oczekiwania zniechęciły kobiety do bezpośredniego poszukiwania potencjalnych partnerów i utrwaliły przekonanie o kobiecej bezradności. Wykonanie pierwszego ruchu daje Ci możliwość kontroli osobistej i zwiększa szanse na poznanie prawdziwej miłości, bez konieczności dekodowania mowy męskiego ciała. Kiedy poczujesz, że nadszedł czas, wykonaj ruch. Inne badania udowodniły, że dla ponad 72 procent mężczyzn inicjowanie kontaktu jest zbyt wymagające i to oni oczekują pierwszego ruchu od kobiety.

Powiedz mężczyźnie coś miłego

Jesteś przystojny, podobasz mi się. Niezależnie od tego, jakie słowo opisuje atrakcyjność Twojego partnera, powinien o tym wiedzieć. Ogólnie rzecz biorąc niektórzy mężczyźni, nie przykładają dużej wagi do wyglądu, ale badania sugerują, że odczuwają pragnienie bycia komplementowanymi

Mężczyzna nie patrzy na kobietę, jak na obiekt

Współczesne społeczeństwo narzuca kobietom dążenie do nieosiągalnej perfekcji, a co za tym idzie, prowadzi do traktowania kobiet przez pryzmat tego, jak wyglądają. Zgodnie z badaniami opublikowanymi w Journal of Personality and Social Psychology, mężczyźni nie patrzą na kobiety, jak na obiekty. Ta teoria ma niestety drugie dno.  O wiele bardziej skomplikowane. W rzeczywistości ich mózgi mają zdolność skupiania się wymiennie na warunkach fizycznych i osobowości. Wykazały również, że bardziej stymulujące seksualnie kobiety są postrzegane jako niekompetentne. 


Mężczyźni też borykają się z kompleksami

Oni także cierpią, porównując się z modelami i innymi mężczyznami z otoczenia. Badania przeprowadzone przez czasopismo "Times" udowodniły, że kompleksy i potrzeba zbudowania perfekcyjnego ciała, spowodowała branie sterydów aż u 4 milionów Amerykanów. Co więcej, okazało się również, że kobiety akceptują swoje ciała bardziej niż mężczyźni! Czasy się zmieniają, prawda? 

Zdjęcie: iStock

Źródło:  psychologytoday


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 03.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×