Gdzie zaczyna się zdrada?

Czy zdrada dla każdego z nas oznacza to samo? Zobacz, jak wyznaczyć wspólne granice w związku...

gdziezaczynasiezdrada.jpg

Związek, w którym każdy z partnerów inaczej rozumie zdradę, prędzej czy później skazany jest na niepowodzenie, nie mówiąc o codziennych nieporozumieniach. Zdrada to najczęstszy powód rozpadu relacji, dlatego warto zastanowić się, czym tak naprawdę jest dla każdego z nas. Okazuje się, że dla kobiet mniej akceptowalna jest zdrada emocjonalna. Łatwiej jest im wybaczyć fizyczny kontakt z inną kobietą niż prawdziwe uczucie. Z kolei mężczyźni uważają, że nie ma nic gorszego niż zbliżenie ukochanej z innym mężczyzną, bardzo często nie dostrzegając zdrady emocjonalnej.

Mężczyzna zdradzony przez partnerkę już zawsze będzie miał wątpliwości co do jej uczciwości. Badania dowodzą, że partnerzy kobiet, które dopuściły się zdrady, przez resztę życia zastanawiają się, czy wychowują swoje dzieci. Kobieta obawia się natomiast o dobra materialne, jak i sytuację całej rodziny po rozwodzie, dlatego łatwiej wybaczyć jej pojedynczy skok w bok niż zauroczenie inną kobietą.

Co ciekawe, istnieje również "zdrada internetowa", która przytrafia się wielu parom. Bardzo łatwo ją sprowokować ze względu na możliwość bycia anonimowym. Internetowy flirt potrafi być bardzo fascynujący i nie warto traktować go pobłażliwie. 

Ludzie zdradzają z wielu powodów, jednak bez względu na to,  zdrada zawsze niesie za sobą szereg tragicznych dla związku konsekwencji, które mogą przekreślić nawet najmocniejszą więź. I nie chodzi tu jedynie o utratę zaufania do partnera, ale także uczucia, jakie ogarniają zdradzoną osobę. Bardzo często zdarza się, że całą winą za rozpad związku obarcza ona siebie, popadając w coraz większe kompleksy. W niektórych przypadkach nawet najlepsze chęci i prawdziwa miłość nie wystarczą, aby odbudować związek.

Usiądźcie razem i porozmawiajcie szczerze o granicach, jakich chcecie przestrzegać. Powinny być one dopasowane do poglądów mniej tolerancyjnego partnera. 

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Lena Myśliwska , Sobota 11.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×