Im dłużej byłaś sama, tym lepszy stworzysz związek z partnerem

Im dłuższa przerwa między Twoimi związkami, tym lepiej dla Ciebie. Zobacz czego uczysz się będąc sam na sam ze sobą!

ThinkstockPhotos-476143666.jpg

Utrzymanie związku w tej samej pozycji przez cały czas jego trwania graniczy z cudem albo grozi rychłym rozstaniem. Biorąc pod uwagę liczby, większość z nas miała bądź będzie mieć przeciętnie około 3-4 partnerów, co daje nie więcej niż 15% powodzenia kolejnej znajomości. Liczba ta spada, gdy patrzy się na rozpadające się małżeństwa i ludzi trwających w toksycznych związkach bądź nieszczęśliwych. Największe szanse na zbudowanie odpowiedniego związku mają osoby, które… przez dłuższy czas były same. Dlaczego tak się dzieje?

Zobacz także: Czy trzeba być singielką, by spełnić się zawodowo?


Relacje międzyludzkie są trudne, a stają się jeszcze trudniejsze, gdy postanawiamy związać się z jedną osobą bliżej. Często nie dostrzegamy sygnałów, które widać gołym okiem przy pierwszym spotkaniu i ignorujemy swoje przeczucia. Kończymy wtedy zawiedzeni bądź ze złamanym sercem. Prawda jest też taka, że często związki, którym wszyscy wróżą już dzieci i rychłe małżeństwo, rozpadają się. I nikt nie wie dlaczego. Mówi się wtedy o nieodpowiednim czasie, ale to bzdura - brakowało chemii bądź chęci budowania. A czasami nawet obydwu na raz.


Potrzeba bycia z kimś naprawdę blisko, to nie to samo co gotowość na bliski związek. Mylimy te dwa pojęcia, a potem zachodzimy w głowę, gdzie popełniłyśmy błąd. W strategii moje drogie! Randkowanie bezpośrednio po zerwaniu to najgłupszy pomysł na świecie - skończy się prawdopodobnie lamentowaniem i obrzucaniem błotem byłego, co skutecznie odciągnie od Ciebie potencjalnego nowego partnera. Często nie jesteśmy emocjonalnie gotowe na nowy związek, chciaż bardzo chcemy.

Zobacz też: 7 rzeczy, które musisz zrobić jako singielka 


Dopiero ludzie, który mają stabilne życie osobiste, wiedzą, w którą stronę zmierza ich rozwój, kontrolują swoje emocje i znają swoje oczekiwania, są w stanie stworzyć zdrowy związek, który ma szanse na powodzenie. Taka osoba wie, czym jest kompromis i potrafi negocjować warunki, które pomogą zbudować coś sensownego. Na korzyść działa również to, że ta osoba czuje się dobrze sama ze sobą, co pozytywnie wpływa na partnera - czuje, że druga połówka nie jest wiecznie zagubioną sarenką, której co 5 minut trzeba przypominać, jaką ma wartość. Spędzanie czasu sam na sam również stawia w jasnym świetle wady i niedociągnięcia, nad którymi można pracować.


Innymi słowy: jak możesz oczekiwać, że druga osoba pokocha Cię taką jaką jesteś w pełni, gdy sama masz problem z poznaniem i pokochaniem siebie?

Zobaczcie także:




Źródło: EliteDaily

Zdjęcie: ThinkStock


Dodał(a): Anna Guzek , Czwartek 11.02.2016 (aktualizacja: 2016-02-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×