Jak cechy Twojej osobowości wpływają na Wasz związek?

Choćbyś miała najlepsze chęci, istnieją pewne cechy Twojej osobowości determinujące relację z partnerem...

osobowoscazwiazek.jpg

Twoja osobowość ma wpływ na Twój związek już na samym etapie wyboru życiowego partnera. Główne cechy Twojego charakteru tworzą się już w okresie dojrzewania. To czas, który determinuje późniejsze postawy. Które z Twoich cech mają największy wpływ na Wasz związek?

Otwartość

O tym, czy jesteś otwarta, świadczy przede wszystkim Twoja reakcja na zmiany- zarówno te małe, jak i większe. Jeżeli nie jesteś w stanie zrozumieć potrzeb partnera i nieco "wyjść" poza schemat, prawdopodobnie nie nauczysz się już tego. Pamiętaj, że sztywne zasady nie uchronią Cię przed nowościami, jakie niesie los...

Zaangażowanie...

Lub jego brak. Nasze podejście do miłości wynosimy zazwyczaj z domu. To rodzice uczą nas, jak kochać. Pamiętaj, że szczęśliwy związek potrzebuje stałej opieki. Nie stworzysz udanej relacji bez podejmowania żadnej inicjatywy.

Wytrwałość

Trwanie w związku uczy nas ogromnej cierpliwości i zrozumienia. Jednak nie każdy jest na to gotowy. Ciągły upór może jednak prowadzić nawet do rozstania... Pamiętaj, że są pewne sprawy, których nigdy nie zmienisz w partnerze. Nie zawsze warto prosić o rzeczy niemożliwe. 

Empatia

Trudno się jej nauczyć- zazwyczaj albo ją mamy, albo nie. Egoistyczna postawa to jednak szybki sposób na zniszczenie Waszej relacji. Związek opiera się na wsparciu, zrozumieniu i swego rodzaju "opiece" nad drugim człowiekiem. 

Ugodowość

Wolisz żyć w konflikcie niż pierwsza wyciągnąć rękę na zgodę? Każdy z nas czasami się myli, a umiejętność przyznania się do błędu to bardzo ważna cecha, która ma pozytywny wpływ nie tylko na związek, ale również relacje z innymi ludźmi. 

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 19.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×