Jak poradzić sobie z faktem, że Twój były ma już nową miłość?

Rozstania bywają bardzo bolesne i jeśli uczucie było prawdziwe, ciężko jest szybko sobie z tym poradzić. Mężczyźni mają mniejszy problem z tym, by po rozstaniu znaleźć kogoś nowego czy przynajmniej rozpocząć etap randek. Widok ex z nową kobietą może jeszcze mocniej wcisnąć drzazgę w serce. Zobacz, jak możesz poradzić sobie z tym, że on już ruszył do przodu.

ThinkstockPhotos-503622672.jpg

Nie ma znaczenia, dlaczego się rozstaliście, ponieważ ważniejsze jest to w jakiej atmosferze to się wydarzyło. Nie ma dobrego przepisu na przyjacielskie rozstanie, które pozwoli uratować wizerunek Was dwojga. Nie pomaga również fakt, iż w Polsce dziennie rozstaje się średnio ponad 100 par. Oczywiście to tylko szacunki, jednak to pokazuje skalę nietrwałości naszych relacji. Oto, jak możesz sobie z tym radzić:


Polecamy: Jak zaprzyjaźniłam się z byłą kobietą mojego byłego


Nie szukaj kontaktu.

Nawet jeśli nie rozstaliście się rzucając talerzami i przekleństwami zza zamkniętych drzwi, taka opcja nie wchodzi w grę. Szczególnie, gdy on ma już kogoś nowego. Zaciśnij zęby, nawet gdy będzie Cię nęciło, po prostu nie rób tego. To najgorszy krok z możliwych. Uwierz nam na słowo, że po telefonie będziesz czuła się bardzo upokorzona. Jedyna dopuszczalna możliwość to urodziny bądź święta, jednak nie wyszukuj sobie sama okazji. Po prostu zostaw to za sobą.


Staraj się unikać spotkań.

Oczywiście, nie chodzi tutaj o uciekanie w popłochu, gdy zobaczysz go po drugiej stronie ulicy czy zamykanie się w łazience na domówce, bo on się pojawił. Po prostu odetchnij i bądź najbardziej profesjonalna na świecie. Uwierz, to wystarczy. Jedyna dopuszczalna możliwość to wtedy, gdy macie jakieś rzeczy, które chcecie sobie zwrócić. Chyba że można to wysłać pocztą - wtedy po prostu zamów kuriera czy pójdź na pocztę.


Omijaj szerokim łukiem “jego” znajomych.

Gdy tylko ich spotkasz czy będziesz próbowała utrzymać z nimi kontakt, odczujesz o czym mowa. Jeśli oni wybrali stronę - pogódź się z tym i zapisz sobie, by zwyczajnie więcej do nich nie pisać ani nie podlizywać się. Gdy wpadniesz na nich przypadkiem, nie wciskaj im kitu opowiadając o tym, jak wspaniale Ci się żyje bez ich przyjaciela. Bądź serdeczna, ale nie wylewna. I postaraj się delikatnie uciąć small talk i wyjdź z klasą.


Zobacz też: Wyznania pokręconych ex!


Uważaj na profil na facebook’u. I instagramie. No i snapie. Oraz twitterze.

Największy błąd jaki możesz popełnić, to nieustanne obserwowanie zmian na jego wall’u czy w jego zdjęciach. Dyplomatycznie możesz to zrobić jedynie na fb - wystarczy, że przestaniesz go obserwować wraz z jego przyjaciółmi. Unikniesz w ten sposób niechcianego “przecieku informacji”. Z instagrama, snapa i twittera po prostu go wyrzuć. Bądź skasuj konto, jeśli tak naprawdę kiedyś założyłaś go dla niego. I nie pisz do niego pod żadnym pozorem (nie szukaj sobie wymówek) ani nie lub jego zdjęć/ statusów ani zdjęć na których się znajduje. Posłuchaj zasady: im mniej wiesz, tym lepiej śpisz. Jeśli dowiesz się o jego nowej dziewczynie miesiąc później, będzie mniej bolało. 


Głowa do góry i zero zmartwień!


Sprawdź: Czego nie powinnaś mówić facetowi na temat swoich ex?


Źródło: elitedaily

Zdjęcie: ThinkStock


Dodał(a): Anna Guzek , Środa 24.02.2016 (aktualizacja: 2016-02-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Nazywam się Róża, jestem z Republiki Czeskiej. mój mąż opuścił dom z żyć z Pani, byłem złamane serce, I zawołał do znajomego, który wprowadził mnie do Świetne zaklęcie caster chuby wielki, który przywiózł mój mąż do mnie. Ośmielam się z nim skontaktować z tymi... e-mail chubygreat@gmail.com lub kontakt z +2348165965904
Dodano: 2018-05-29 17:21:49 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×