Jak rozpocząć szczęśliwy związek?

To, w jaki sposób rozpoczniecie Waszą relację, może mieć ogromny wpływ na jej późniejszą trwałość. Jak to zrobić dobrze?

milosci.jpg

To, czy zbudujecie szczęśliwy związek nie musi zależeć od tego, czy jesteście "dwiema połówkami tej samej pomarańczy". Bardzo duży wpływ na Waszą relację ma sposób, w jaki ją rozpoczniecie. Poznaj nasze wskazówki i ciesz się szczęśliwym związkiem!

1.Błędy. Zacznij wyciągać wnioski z pomyłek, które popełniałaś w poprzednich relacjach. Zastanów się dobrze, dlaczego Twój ostatni związek się skończył. Pamiętaj, że wina nigdy nie leży po jednej stronie. Jeśli wiesz dokładnie, co najbardziej denerwuje Cię w ludziach, unikaj tej cechy. Nawet jeśli na początku nic nie będzie Ci przeszkadzało, prędzej czy później zaczniesz narzekać na nawyki partnera.

2.Cierpliwość. Na początku związku nic nie powinno wydarzyć się za szybko. Każdy kolejny krok powinien być przemyślany, dlatego postaraj się dać Wam czas. Dotyczy to także ciągłych telefonów i smsów- daj mu od siebie odpocząć. Poczekaj aż zaproponuje kolejne spotkanie.

3.Sprawiedliwość.  Nawet jeśli w pierwszych tygodniach podawanie mu codziennie śniadania do łóżka jest dla Ciebie bardzo romantyczne, powinnaś od początku ustalić pewne zasady. Inaczej przyzwyczaisz partnera do swojego nadskakiwania, na co później będziesz narzekała. 

4.Kombinacje. Już na początku związku da się wyczuć, czy partner faktycznie jest z Tobą szczery. Przyłapanie go na kłamstwie w pierwszych tygodniach bardzo źle wróży- to właśnie teraz powinno mu najbardziej zależeć. Jeżeli zatem już w takim momencie Cię oszukuje, pomyśl o tym, co będzie później.

5.Przeprosiny. Odróżniaj szczere przeprosiny od "łapówki". Jeżeli kolejny bukiet kwiatów traktujesz niczym przyznanie się do winy, partner bardzo szybko zacznie uznawać drobne upominki za usprawiedliwienie swoich występków. 

6.Prywatność. Na samym początku naucz partnera, że masz swoje życie. Spotykaj się z koleżankami, wyjdź sama na spacer czy do kosmetyczki. To, że od teraz będziesz dzieliła życie z ukochanym nie oznacza,  że zapomnisz o swoich sprawach! 

Zdjęcie: iStock 

ID galerii:618


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Poniedziałek 26.12.2016 (aktualizacja: 2016-12-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×