Jak uczynić trudną rozmowę łatwą?

Odwlekanie trudnej rozmowy w nieskończoność, czyni ją jeszcze trudniejszą! Czas wyznać prawdę.

iStock-637756532.jpg

Niezależnie od tego, czy chodzi o wyznanie tajemnic, seks lub pieniądze, planowanie trudnej rozmowy może doprowadzić do szaleństwa. Zwłaszcza jeśli odkłada się ją od dłuższego czasu. Zanim podejmiesz próbę nawiązania rozmowy, warto się do niej spokojnie przygotować.

Czas jest najważniejszy

Kluczem do przeprowadzenia trudnej rozmowy jest znalezienie na nią odpowiedniego momentu. Ważne, abyście obydwoje byli wypoczęci i skupieni wyłącznie na sobie. Innymi słowy, nie zalewaj partnera potokiem słów, zaraz po tym, jak przekroczy próg domu. Przeprowadź rozmowę w dogodnych warunkach i otoczeniu, które nie będzie Was rozpraszało.

Bądź świadoma własnego nastroju

Zdenerwowanie, zdezorientowanie lub przerażenie niepotrzebnie doda niezrozumiałych sygnałów do rozmowy. Weź głęboki oddech i przypomnij sobie, jak bardzo kochasz lub lubisz człowieka, z którym rozmawiasz. Niech Twoja wiadomość, którą chcesz przekazać, będzie wypełniona miłością, nawet jeśli nie są to dobre informacje. Bądź łagodna, ale pamiętaj, aby wyrażać się jasno.

Miej oko na mowę ciała

To, co mówisz, jest ważne, ale równie ważną rolę odgrywa Twoja mowa ciała. Osoba, z którą rozmawiasz, podświadomie odbiera Twoją mimikę. Zwracaj szczególną uwagę na swoją postawę, ramiona oraz wyraz Twarzy. Dziewięćdziesiąt trzy procent Twojej komunikacji to właśnie język ciała.

Bądź szczera

Zanim zaczniesz trudną rozmowę, wizualizuj ją sobie w myślach. Postaw się na miejscu osoby, z którą rozmawiasz. Jak Ty chciałabyś otrzymać takie wiadomości? Z największym zachowaniem życzliwości, delikatności i szczerości, prawda? Im dłużej odwlekasz rozmowę, tym bardziej staje się niezręczna. Nadszedł czas, aby podzielić się prawdą.

Skoncentruj się na teraźniejszości

Chodzi o użycie języka odzwierciedlającego to, co myślisz i czujesz w tym momencie. Nie wybiegaj za daleko w przeszłość i przyszłość. Jeśli Twoja rozmowa zawiera pytania, pamiętaj, że te również powinny być uplasowane w czasie teraźniejszym.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Czwartek 15.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×