Jak wyleczyć się z zazdrości o przeszłość partnera?

Rzadko zdarza się, że pierwsza miłość jest tą ostatnią... Niemal każdy z nas ma jakąś przeszłość- nie ma w tym nic złego, o ile umiemy budować przyszłość... Co zrobić w sytuacji, kiedy zazdrość przejmuje nad nami kontrolę?

przeszloscpartnera.jpg

Nie możesz wyleczyć się z myśli o jego byłej partnerce? Cały czas staje Ci przed oczami, zastanawiasz się, jak Twój ukochany spędzał z nią czas? Do tego zdarza Ci się do niej porównywać? To znak, że męczy Cię obsesyjna zazdrość. Na początku wydaje się niegroźna, jednak ostatecznie może doprowadzić do rozpadu związku... Co powinniście zrobić, aby Wasz związek wypełniło poczucie bezpieczeństwa?

Rozmawiajcie

Jeżeli męczy Cię zachowanie partnera, jego ciągłe wspominanie o dawnej relacji czy jej pozostałości w Waszym życiu, po prostu powiedz mu o tym. Mężczyźni nie zawsze są w stanie odgadnąć nasze emocje i niekiedy mogą po prostu nie wiedzieć, że sprawiają nam przykrość. Być może rzeczy, które są dla Ciebie przykre, dla niego nie mają żadnego znaczenia.

Nie wypytujcie...

Im mniej wiesz, tym lepiej dla Ciebie. Informacja o tym, gdzie Twój ukochany był na wakacjach ze swoją byłą dziewczyną, nie ma teraz żadnego znaczenia, a jedynie wywołuje uczucie dyskomfortu i pojawienie się niepotrzebnych wątpliwości. Poza tym, ciągłe przywoływanie jego eks sprawia, że myślisz o partnerze z niechęcią... prawda? 

Bądźcie wyrozumiali

Jesteś zazdrosna o jego przeszłość, ale przecież Ty również masz jakieś doświadczenia. Zastanów się- czy zdarza Ci się myśleć o swoich byłych partnerach? Na pewno nie- w końcu jesteś szczęśliwie zakochana. Musisz uwierzyć, że Twój partner czuje to samo, a Twoja zazdrość o przeszłość jest dla niego absurdalna i bezpodstawna. 

Szukajcie pomocy

Jeśli nie pomagają szczere rozmowy i zapewnienia, warto poszukać profesjonalnej pomocy. Czasem przyznanie się do problemu naprawdę pomaga. Terapia dla par to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy myślą poważnie o swoim związku.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Lena Myśliwska , Czwartek 22.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×