Jak zakończyć nieudany związek i wyjść z tego cało?

Rozstając się z ukochanym partnerem, warto pomyśleć o swojej przyszłości. Jak skutecznie zakończyć relację i już do niej nie wracać?

porozstaniu.jpg

Jeżeli postanowiłaś, że rozstaniesz się ze swoim partnerem, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim, rozstanie powinno być skuteczne. To prawda, że wchodzenie drugi raz do tej samej rzeki nie ma żadnego sensu. Nie umawiajcie się, że zostaniecie najlepszymi przyjaciółmi. Nie planujcie spotkań "kiedy ochłoniecie". Jeżeli któreś z Was chce się rozstać, oznacza to że nie ma szans na powrót do dawnych stosunków. Musisz również pamiętać o tym, że nie ma czegoś takiego jak bezbolesne zakończenie związku- bez względu na to, jak źle jest między Wami. Zanim porozmawiasz z partnerem, musisz być w stu procentach pewna swojej decyzji. Twoje wątpliwości mogą być bolesne nie tylko dla niego, ale i dla Ciebie.

Pamiętaj, że związku nie możesz kończyć pod wpływem złości czy jednej poważniejszej kłótni. Nieporozumienia zdarzają się w nawet najlepszej relacji, a błędy (nawet te poważne), można naprawić. Jeżeli zdecydowałaś się na rozstanie, unikaj takich emocji jak litość. Nie odbieraj telefonów od dawnego partnera i nie zgadzaj się na dodatkowe spotkania. Nie myl wyrzutów sumienia z miłością czy tęsknotą. W relacjach z byłym chłopakiem czy mężem staraj się być stanowcza. Nie przeglądaj również Waszych starych zdjęć. Nie słuchaj wspólnych piosenek... Po co?

Podejmując decyzję o rozstaniu, musisz wiedzieć, że Twoje nowe, szczęśliwe życie, nie zacznie się od razu. Nie licz na to, że obudzisz się dzień po rozstaniu i rozpoczniesz nowy rozdział w swoim życiu. Nawet jeżeli od dłuższego czasu Wam się nie układało, nagły brak bliskiej osoby może być dla Ciebie dużym zaskoczeniem. Daj sobie chwilę na złapanie oddechu i nie angażuj się w nic nowego przez jakiś czas- to nigdy nie kończy się dobrze. 

Nawet jeśli wydaje Ci się, że rozstanie dobrze Ci zrobiło, daj sobie kilka miesięcy na spokojne zrozumienie tego, co tak naprawdę wydarzyło się między Wami. Mimo że złamane serce potrafi boleć przez długi czas, z każdego nieprzyjemnego doświadczenia wychodzisz silniejsza! 

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Środa 12.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×