Jaką naukę możesz wynieść z... własnego rozwodu?

Kiedy bierzemy ślub, wydaje nam się, że doczekamy z ukochanym wspólnych wnuków... Niestety, nie zawsze nasze marzenia muszą się spełnić. Okazuje się jednak, że nawet rozwód ma swoje pozytywne strony!

rozwooodood.jpg

Wizja życia w pojedynkę sprawia, że nagle wszystkie Twoje plany przestają mieć jakikolwiek sens? Rozumiemy. Warto jednak wyciągnąć wnioski z sytuacji, która właśnie się kończy... Być może zadręczasz się zupełnie niepotrzebnie. Oto rzeczy, których każda kobieta uczy się dopiero, gdy przechodzi przez rozwód z ukochanym:

1.We łzach nie ma nic złego. Warto potraktować rozstanie z mężem jak śmierć bliskiej osoby. Dzięki temu przejdziesz przez wszystkie fazy żałoby i wrócisz do normalnego życia. Pozwól sobie na gorsze samopoczucie, weź zwolnienie w pracy i daj sobie czas. Zasługujesz na to, aby w swoim tempie wyrzucić z siebie wszystkie negatywne emocje.

2.Nie warto tracić czasu. Po pierwszej rozprawie rozwodowej powinnaś pozbyć się wszelkich złudzeń. Nie licz na to, że do siebie wrócicie. Jeżeli zabrnęliście tak daleko, prawdopodobnie nie ma już czego ratować. Wchodzenie drugi raz w ten sam związek zazwyczaj kończy się porażką. Przypomnij sobie wszystkie sytuacje, które ostatecznie doprowadziły Was do sądowej sali... Pogódź się z tym, że Twoje życie będzie teraz wyglądało zupełnie inaczej. "Inaczej" wcale nie oznacza "gorzej".

3.Rozwód daje wielką szansę. Rozstanie z mężem potraktuj niczym drugą szansę od losu. I nie chodzi tu jedynie o kolejną miłość. Przypomnij sobie, co najbardziej lubiłaś robić, zanim się pobraliście. Być może warto wrócić do dawnych pasji? Zacznij cieszyć się z czasu, który zyskałaś po rozwodzie, spotkaj się z dawno niewidzianymi przyjaciółmi, zadbaj o rodzinne więzi, a przede wszystkim o własny komfort!

4.Czas leczy rany. Brzmi banalnie, ale to prawda. Nawet najgorsze chwile prędzej czy później odejdą w zapomnienie. Musisz po prostu przetrwać najtrudniejszy moment. Każda kobieta, która doświadczyła rozwodu, prędzej czy później dochodzi do takiego wniosku.

5.Nie zostaniecie przyjaciółmi. Możecie mieć jak najlepsze intencje, jednak wzajemny żal to zbyt duża przeszkoda w drodze do prawdziwej, szczerej przyjaźni. Mimo że spędziłaś z mężem bardzo wiele czasu, pamiętaj, że Twoje zaufanie może być wykorzystane już w trakcie procesu. Mimo że to bolesne, postaraj się stworzyć dystans między Wami. Jeśli macie dzieci, z pewnością pozostaniecie w kontakcie, jednak zbyt bliska relacja może być dla Ciebie bardzo bolesna.

6.Nie unieszczęśliwiasz dzieci. Na początku wydaje Ci się, że rozwód to najgorsze, co mogłaś zafundować swoim dzieciom. Po pewnym czasie zrozumiesz jednak, że nieszczęśliwa rodzina i dwoje milczących ludzi byłyby dla Twoich pociech dużo gorsze... Po rozwodzie zadbaj jednak o to, aby Twoje dzieci nie stawały po żadnej ze stron konfliktu. 

 Zdjęcie: iStock

ID galerii:2392

 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Wtorek 21.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×