Kiedy Twój mąż Cię zdradza, a Ty nadal chcesz z nim być...

Jeśli zauważasz znaki, to znaczy, że czas ocenić szkody. Może już wiesz, dlaczego Twój mąż to zrobił. Teraz masz do czynienia z faktem, że popełnił ostateczny akt zdrady i być może należy do innej kobiety. Masz ochotę wyrzucić swoją obrączkę przez okno, ale nie rób tego. Ta tragedia może się jeszcze szczęśliwie zakończyć.

iStock_94959631_SMALL (1).jpg

Nie panikuj

Nawet, jeśli masz ochotę działać natychmiastowo, weź pod uwagę, że jesteś pod wpływem silnych emocji. Wstrzymaj się z powiadomieniem dzieci i rodziny, że Twój mąż Cię oszukał. Zanim to zrobisz, poświęć czas, aby dowiedzieć się, dlaczego tak Cię skrzywdził i co oznacza to dla Was, ponieważ niekoniecznie musi być to rozwód. W przypadkach wielu małżeństw romanse oznaczały ich... wzmocnienie - po odpowiednim zaleczeniu problemu, który doprowadził do zdrady. Czy to oznacza, że Twój mąż Cię zdradził, ponieważ chciał wzmocnić Wasz związek? Absolutnie nie! Jednak emocje, które odczuwacie po takiej sytuacji, nie muszą zakończyć się rozwodem bez wyciągniętych wniosków i  próby naprawy małżeństwa.

zastanów się, czy  chcesz naprawić małżeństwo

Jeśli ostatecznie potwierdzisz swoje obawy dotyczące romansu Twojego męża, będziesz czuła się zła, zraniona, odrzucona i niekochana. Spróbuj w tych emocjach znaleźć miejsce na zadanie sobie pytania, ile zainwestowałaś w ten związek i czy widzisz dla niego ratunek. Czasami warto wycofać się od razu, jednak jeśli jesteś gotowa pracować nad Waszą relacją, upewnij się, że Twój małżonek jest gotowy wziąć odpowiedzialność za to, co zrobił.

Nie błagaj męża, aby został

Ważne, jeśli nie najważniejsze, jest aby nie prosić i nie błagać o pozostanie osoby, która Cię zdradziła. Wybrałaś trwanie w małżeństwie? Podkreśl jasno, że chcesz, aby Twoje małżeństwo pozostało nienaruszone. W takiej sytuacji możesz powiedzieć: „wciąż chcę małżeństwa, wciąż chcę ciebie”. Takie słowa zdecydowanie różnią się od żebrania.

Terapia małżeńska

Te wielkie emocje mogą być zbyt trudne do poradzenia sobie z nimi we dwójkę. Tym bardziej, że czujesz się oszukana i są one w dużej mierze negatywne. Twoje zaufanie zostało zachwiane i to właśnie najtrudniejszy element odbudowy relacji małżeńskiej. Ostatecznie musisz spojrzeć na tę sytuację z perspektywy osoby trzeciej, aby zrozumieć, dlaczego tak się stało i ustalić w jaki sposób osoba, która zdradziła, weźmie odpowiedzialność za swoje czyny

Zdjęcie: iStock

ID galerii:1038


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 21.11.2016 (aktualizacja: 2016-11-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×