Kłótnie, których nie mieliście, a powinniście mieć cz.1

Po tych konfrontacjach jeszcze bardziej się w sobie zakochacie!

iStock-600087192.jpg

Według ekspertów aż 69% problemów małżeńskich pozostaje nierozwiązanymi. Oczywiście istnieją również kłótnie, do których Wasz związek tworzy idealne warunki, ale nie podejmujecie ich, ponieważ zdajecie sobie sprawę, że nic się nie zmieni. Czy wiedziałaś, że niektóre kłótnie są wręcz must havem w każdym związku? Mogą nawet ocalić małżeństwo! Są niezwykle ważnymi ujściami ewakuacyjnymi dla pewnych uczuć i emocji, ale należy pamiętać, że wykorzystuje się je do pogłębiania więzi, a nie jej rozsadzania. Najgorszą rzeczą, której dopuszczają się pary, jest milknięcie na długie dni, bez uprzedniego wytłumaczenia, co było powodem, który nagromadził negatywne emocje. Oto kłótnie, które sprawią, że Twój związek będzie pracował lepiej.

Dlaczego to Ty jesteś tą, która wynajduje problemy?!

Badania wykazały, że kobiety w heteroseksualnych związkach poświęcają 80% na wywoływanie problemów. Podczas gdy mężczyźni mogą twierdzić, że kobiety wciąż narzekają, według badań, w tym temacie to panowie wiodą prym. Kobiety są jak pracujące mechanizmy związków. Jeśli nie jesteś związana z kimś, kto dba o silnik relacji, ta nie będzie funkcjonowała poprawnie. Konflikty są niezbędne do rozwoju prawdziwej i szczerej intymności. Wywoływanie problemów jest w rzeczywistości bardzo ważne. Jeśli w pierwszych trzech minutach konfliktu jesteście w stosunku do siebie surowi, oznacza to, że w relacji między Wami również tak jest. W małżeństwach, które skończyły się rozwodem, na początku kłótni występowało o wiele więcej negatywnej krytyki niż w małżeństwach, które przebrnęły przez trudny czas. Zatem zanim wywołasz konflikt, upewnij się, jak chcesz zacząć rozmowę. Ustal fakty i podsumuj, jak się czujesz. W żadnym wypadku nie atakuj swojego partnera.

Jak będzie pracował związek po pojawieniu się dziecka?!

Wszyscy wiemy, że przeobrażanie się w rodziców może być wyboiste. Niestety 67% par doświadczyło nagłego spadku zadowolenia w pierwszych trzech latach życia ich pierworodnego. Zatem jaki jest sekret szczęśliwych par, którym udaje się przetrwać ten okres? Nie toczą kłótni o zmianę pieluch oraz nie przytaczają wspomnień o tym, jaki był partner przed pojawieniem się dziecka. Zdrowe związki akceptują nową sytuację i wspólnie walczą o dobro wszystkich zainteresowanych. Oczywiście mogą różnić się przekonaniami co do wychowania dzieci, ale nigdy nie uznają partnera za tego złego.

Nawyki dotyczące wydatków

Unikaj komentarzy w stylu „czyś ty oszalał, nie możemy sobie na to pozwolić!”. Są bezproduktywnymi próbami kontroli nad finansami. Budżet rodzinny to symbol wielu rzeczy. Własnych wartości i poczucia bezpieczeństwa. Zatem, zamiast zarzucać partnerowi, że jedyne co chce robić to wydawać pieniądze, spróbuj odwołać się do Waszych wzajemnych pragnień i znaleźć kompromis, abyście wyszli z tej kłótni z honorem. Następnie nakłoń partnera do stworzenia lepszej strategii na przyszłość.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Piątek 29.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×