Mężczyzna wysyła Ci te sygnały? To znaczy, że coś do Ciebie czuje...

Zastanawiasz się, czy on lubi spędzać z Tobą czas? Próbowałaś interpretować jego subtelne wskazówki, ale wciąż nie możesz zdekodować jego zachowania? Nie jesteś sama, wiele kobiet na całym świecie ma z tym trudności.

iStock-174931423.jpg

W rzeczywistości badania wykazały, że Twoje osobiste nastawienia i pragnienia kształtują sposób interpretowania jego słów, działań i zamiarów. W związku z tym okazuje się, że kobiety mogą przeceniać lub nie doceniać prawdziwych intencji potencjalnego partnera. Zamiast działać, jak detektyw, sprawdź jakie rzeczywiste sygnały wysyła Ci mężczyzna.

Wyraz jego twarzy

Wystarczy przyjrzeć się twarzy, aby ocenić, jakie emocje skrywa mężczyzna. Rozszerzone źrenice świadczą o zainteresowaniu i pobudzeniu. Jeśli zauważysz, że podczas randki jego źrenice wariują, to wyraźny sygnał, że chce mieć na Ciebie oko. Dodatkowo, jeśli podnosi brwi, dotyka językiem ust lub uśmiecha się w sposób, który odkrywa wszystkie zęby, wskazuje na to, że jest Tobą zainteresowany. Inne badania wykazały, że mężczyzna zainteresowany kobietą może dosłownie ślinić się na jej widok. To skutek podniesionego poziomu testosteronu, który pobudza wydzielanie śliny.


mowa ciała

Przyglądając się niewerbalnym wskazówkom, warto zwrócić uwagę na mowę ciała. Dla przykładu, jeśli mężczyzna siedzi z szeroko rozstawionymi nogami, to niewypowiedziany sygnał, który w rzeczywistości mówi o jego zainteresowaniu. Taki układ dolnych kończyn świadczy o męskiej otwartości i dostępności. Mężczyzna podświadomie chce dać Ci sygnał o Twojej atrakcyjności, jeśli wciąż wykonuje przesadzone ruchy. To znaczy chce, aby jego ciało zabierało, jak najwięcej miejsca, wyglądało na silne i mocne. Jeśli zaś jego stopy, podczas rozmowy, są skierowane ku Tobie, to dowód, że jest przystępny i niegroźny.

Spojrzenie

Czujesz, że mężczyzna szuka sposobności do delikatnego kontaktu fizycznego? Chce się do Ciebie zbliżyć? Najprawdopodobniej jest Tobą naprawdę zainteresowany. Dodatkową wskazówką może być również jego chęć utrzymywania kontaktu wzrokowego.

Zadaje pytania

W tym przypadku należy zwrócić uwagę na pytania, które zadaje mężczyzna. Oczywiście chodzi o pytania osobiste, a nie te dotyczące wskazania drogi do toalety. Pytając, chce poznać Cię lepiej i stworzyć między Wami więź. Daje mu to łatwy sposób inicjowania i podtrzymywania rozmowy. 

Zdjęcie: iStock

Źródło: Evolution and Human Behavior, J. R. Roney, S. V. Mahler, D. Maestripieri


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Piątek 21.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Glupoty
Dodano: 2018-05-03 10:11:03 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×