Miłosne lekcje, z których powinna korzystać każda kobieta

Podczas randkowania lub miłosnych uniesień na początku związku, łatwo się zatracić i zapomnieć kim tak naprawdę się jest. Oto rzeczy, które powinnaś zapamiętać na czas poszukiwań wyśnionego mężczyzny.

iStock-545556610.jpg

W relacji z mężczyzną, zwłaszcza jeśli kobieta jest zakochana, daje mu się tak dużo, że myślenie o sobie schodzi na dalszy plan. Tożsamość kochającej kobiety często zaczyna mieszać się z tożsamością wybranka. Aby nie zatracić zdrowego rozsądku oraz poczucia własnej wartości, powinnaś kierować się tymi lekcjami:

Za swoje szczęście jesteś odpowiedzialna wyłącznie Ty. Nikt inny

Owszem partner może przyczynić się do Twojego szczęścia, ale w zasadzie nie jest to jego zadanie. Wszystko zaczyna się od Ciebie. Absolutnym błędem byłoby naciskanie na partnera w celu wymuszenia własnego szczęścia. Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie zaspokoić swoich potrzeb, nie możesz oczekiwać, że ktoś inny da Ci radość z życia. Zamiast poszukiwać partnera, który wypełniłby Twoją pustkę, naucz się nawiązywać pozytywne relacje z samą sobą. Wkrótce odkryjesz, że spełnienie można znaleźć również w samotności.

Nigdy nie toleruj kogoś, kto nie traktuje Cię z szacunkiem

Nie pozwalaj nikomu, a zwłaszcza mężczyźnie, aby w jakikolwiek sposób ranił Cię emocjonalnie, psychicznie lub fizycznie. Powinnaś wybierać mężczyzn, którzy obdarzą Cię życzliwością, miłością i szacunkiem. Sytuacje, które wykraczają poza te uczucia, są nie do zaakceptowania. Nie toleruj ich.

Nie podążaj za kimś, kto nie dostrzega Twojej wartości

Mężczyzna, który nie rozumie, ile ma szczęścia, że może z Tobą być, nie zasługuje na Twoją uwagę. W taką relację nie warto wkładać wysiłku oraz tracić na nią czasu. Zasługujesz na wszystko, co najlepsze dlatego nigdy nie wierz w mężczyznę, który Ci tego nie daje. Nie chodzi o to, że jesteś od niego lepsza. Chodzi o bycie cenioną i dostrzeganą. Nie trać energii na mężczyzn, którzy tego nie rozumieją.

Nigdy nie zmieniaj się dla mężczyzny

Jeśli nie chodzi o zmianę w lepszą wersję siebie, a spełnianie oczekiwań dotyczących wyglądu, przekonań lub wartości, nie warto tkwić w takiej relacji. To niezdrowe. Jeśli mężczyzna tego od Ciebie wymaga, najwyraźniej Cię nie akceptuje i nie docenia wartości wynikającej ze związku z Tobą. Prawdziwy mężczyzna powinien Cię akceptować i kochać. Nawet Twoje wady.

Zdjęcie: iStock

Źródło: popsugar


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Niedziela 02.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×