Najlepsze lekarstwo na złamane serce cz.1

Niestety, złamane serce to uczucie znane wielu osobom. Każdy przeżywa te skomplikowane emocje na swój sposób. Czasem potrzebuje świeżej perspektywy, aby móc wrócić na dawny tor. Tych kilka prostych rad nie poskłada złamanego serca, ale być może, choć w najmniejszym stopniu odmieni Twoje spojrzenie na sytuację, w której się znajdujesz.

nazwanaoknie.jpg

To, co zaraz przeczytasz, może wywołać w Tobie oburzenie, ale świat jest naprawdę wspaniałym miejscem. Wiem, w obliczu bólu nie łatwo docenić coś, co podniesie na nogi, ale uwierz mi, to najlepszy moment na odnalezienie siebie samej, podjęcie decyzji o zakończeniu kompromitacji godności i poczucia własnej wartości. Prawdziwa miłość tego nie potrzebuje.

Znajdź własne hygge

Słyszałaś o tym duńskim słowie? Powinno stać się przyjacielem każdej dziewczyny, której miłość przyniosła ból i cierpienie. Chodzi o zaakceptowanie prostych rzeczy w codziennym życiu, czyniąc je nadzwyczajnymi i wyjątkowymi. To poczucie komfortu i przytulności. Aprobata najmniejszych szczegółów, które sprawiają, że czujesz się spokojna. To najlepszy sposób na złagodzenie Twojego smutku i bólu serca. Więc czym jest hygge? To uczucie wejścia do środka, po spędzeniu całego popołudnia na spacerowaniu w śniegu i siadanie przy kominku z kubkiem gorącej czekolady. To uwolnienie z sieci i powrót do natury. Weekend spędzony w lesie. Spokój i cisza. Potrzebujesz ucieczki od bólu i cierpienia? Postaraj się odnaleźć własne hygge.

Uratuj kogoś innego

Poza wolontariatem, niezastąpionym sposobem na uleczenie złamanego serca jest znalezienie kogoś, kto obdarzy bezwarunkową miłością i przyjaźnią. Wiesz już, kogo mam na myśli? Niezastąpione wsparcie czterech łap uświadomi Ci, że nie ważne, jak wyglądasz, jak się czujesz, jakie decyzje podejmujesz, zasługujesz na miłość i szacunek. Słodka sierota ze schroniska będzie także wspaniałym kompanem, kiedy w Twoim życiu ponownie zaświeci słońce. Zwierzęta to esencja miłości i życia. Ich bezwarunkowa miłość jest pięknym, stałym przypomnieniem wartości człowieka.

Określ źródło bólu

Ból, który odczuwa się po nieudanym związku, często nie dotyczy wyłącznie samego związku. Wiele osób wychodzi z młodości z poczuciem niekompletności. Żaden partner nie jest w stanie naprawić niewypełnionego serca. Kryzys po rozstaniu może otworzyć drzwi jeszcze większej traumie. Określ rzeczywiste źródło cierpienia i naprawiaj to, co faktycznie wymaga naprawienia.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Czwartek 18.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Możliwe, że mój przypadek niekoniecznie będzie przekonywujący dla innych, jednak mi pogodzić się z rostaniem pomogły inne kobiety. Tu o tym wspomniałem:
http://piaskownicameksa.pl/z-zycia-meksa-5-pani-doktor/
Do tego standardowo, znajomi i czas. Stare jak świat, ale faktycznie czas leczy rany.
Dodano: 2017-05-22 11:43:24 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×