Naukowcy: Częste zmiany partnerów mogą prowadzić do uzależnień

Okazuje się, że stabilny wiązek może ochronić nas przed wieloma zagrożeniami...

partnerzyuzaelznienia.jpg

Nowozelandzcy naukowcy przeprowadzili badanie, którego wyniki zaskakują. Okazuje się, że istnieje związek pomiędzy posiadaniem przez kobietę wielu partnerów a ryzykiem uzależnienia od alkoholu czy narkotyków. Naukowcy wzięli pod uwagę ilość partnerów, które respondentki posiadały w wieku 18-20, 21-25, a także 25-31 lat. Uzyskane informacje porównali z danymi na temat zdrowia psychicznego badanych. Okazało się, że kobiety, które w wieku 21 lat miały więcej niż 2 partnerów seksualnych, cierpiały aż 10 razy częściej niż rówieśniczki na różnego rodzaju uzależnienia. U kobiet powyżej 30 roku życia różnica była aż 17-krotna. Jak wyjaśnić taką zależność?

Według naukowców, duża ilość partnerów seksualnych to tak jak nadużywanie alkoholu czy narkotyków, jeden z elementów ryzykownego stylu życia niektórych młodych osób. Częste zmienianie partnerów wiąże się również z wieloma trudnymi emocjami, które badani chcą "zagłuszyć" w łatwy sposób- za pomocą środków odurzających.

Tymczasem, jak twierdzą naukowcy z Uniwersytetu w Nowej Zelandii, ciągłe zmienianie partnerów czyli tzw. "hook up culture", staje się coraz bardziej popularne na całym świecie. Zaniża się również wiek, w którym dochodzi do pierwszej inicjacji seksualnej. Jak pokazują te same badania, w Wielkiej Brytanii aż 22 % mężczyzn przyznało, że uprawiało seks w wieku poniżej 16 roku życia. Dziewictwo zachowało natomiast jedynie 26 % kobiet w wieku od 16 do 22 lat.

Okazuje się, że trwała i szczera relacja daje nam nie tylko spokój i szczęście, ale także chroni nas przed uzależnieniami, których konsekwencje często ponosi się do końca życia...

Zdjęcie: iStock 

Źródło: lifesitenews.com 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Poniedziałek 05.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×