Partner zwraca się do Ciebie w ten sposób? Może warto rozważyć zasadność tej relacji...

Każdy, kto był lub jest w związku wie, że ludzie czasami mówią rzeczy, których natychmiast żałują. Bezmyślne komentarze są zazwyczaj wybaczalne. Jeśli jednak pewne formy powracają i są wypowiadane bez wyrzutów sumienia, należy poważnie je przemyśleć i podjąć odpowiednie decyzje.

iStock-155418027.jpg

Nie jesteś wystarczająco dobra

Nie jesteś doskonała. Chyba nie jest to dla Ciebie wielką niespodzianką, ponieważ NIKT nie jest! Jeśli Twój mężczyzna wciąż krytykuje Twoją osobowość oraz porażki, a co więcej, używa ich przeciwko Tobie, jego intencje są zdecydowanie wątpliwe. To emocjonalnie niszczące i zupełnie niepotrzebne. Jeśli ktoś podważa Twoją wartość, powinnaś zadać sobie pytanie, czy jest warty Twojego czasu.

Jeśli mnie kochasz, uprawiaj ze mną seks

Naciskanie na zbliżenia nie powinno mieć miejsca w żadnym związku. Tym trwającym kilka dni i tym trwającym kilka lat. Jego podstawą powinno być coś więcej niż seks. Jeśli zdarza Ci się nie mieć nastroju, a Twój partner wciąż naciska, możesz spokojnie zacząć rozważać słuszność Waszej relacji.

Twoja praca jest bez znaczenia

Każdy ma swój pogląd na karierę. Każdy powinien też szanować wybór, którego dokonała druga połówka. Partner nie może mówić o Twojej pracy w sposób obraźliwy i poniżający. Sugerowanie, że praca Twoja jest bezcelowa, nie powinno przejść bez echa. Nie toleruj negatywnych komentarzy, dotyczących Twojego sposobu na zarabianie pieniędzy.

Twoje cele są nierealistyczne

Marzenia oraz obrane cele są tak osobiste, że nikt nie powinien ich krytykować. To jak cios w serce. Tym bardziej, jeśli z entuzjazmem dzielimy się wizjami. Partner powinien zachęcać Cię do realizacji marzeń, a nie zniechęcać. Jeśli mężczyzna nie jest w stanie cię wspierać, powinnaś znaleźć kogoś, kto będzie.

Nienawidzę Twoich ubrań

Każdy ma prawo mieć własny styl. Poczucie Twojego komfortu i zadowolenia z tego, jak wyglądasz, powinno być w pełni akceptowane przez Twojego partnera. To, co na siebie wkładasz, nie powinno być poddawane jakiejkolwiek dyskusji. Wyjaśnij partnerowi, że jesteś zadowolona ze swojego wyglądu. Jeśli wciąż tego nie rozumie, to tylko jego problem.

Moja była by to zrobiła

Akceptacja byłych związków partnera jest dla wielu kobiet dużym wysiłkiem. Porównywanie obecnej partnerki do byłej kochanki jest niedopuszczalne. Zwłaszcza jeśli na kobietę rzuca to negatywne światło i jest powodowane wymuszeniem na niej pewnych czynności. Jeśli wciąż jesteś porównywana, zachęć swojego partnera do odejścia i odnalezienia byłej kobiety. Nikt nie zasługuje na takie zachowanie. 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Piątek 09.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×