Patologiczna zazdrość: rozpoznasz ją po tych 5 znakach

Potrafi zabić nawet największe uczucie... Czy masz z nią do czynienia w swoim związku?

sluuub

Na początku nawet cieszyłaś się, że Twój ukochany jest o Ciebie zazdrosny, jednak coraz częściej wydaje Ci się, że jego zazdrość przyjmuje coraz dziwniejsze, chorobliwe formy? Uważaj-  granica między zwyczajnym droczeniem się, a patologiczną zazdrością jest cienka. Jak rozpoznać, że zazdrość staje się chora i niszczy Waszą relację? Oto 5 sygnałów.

Natrętne myśli

Jeśli Twój partner otwarcie przyznaje się do tego, że zdarza mu się wyobrażać sobie Ciebie w towarzystwie innego mężczyzny lub byłego partnera- pora działać. Takie myśli powodują zaburzenia psychiczne i sprawiają, że partner... przestaje Cię lubić. Zachowanie to prowadzi do coraz większej niechęci między Wami- powinniście poszukać pomocy u specjalisty.

Pogróżki i agresja

Czy zdarzyło Ci się słyszeć groźby ze strony partnera? Jeśli tak, masz do czynienia z patologicznym zazdrośnikiem. Ciągłe podejrzenie o zdrady i przypominanie o ewentualnych konsekwencjach takiego czynu sprawi, że zaczniesz się bać opowiadać partnerowi o jakimkolwiek mężczyźnie w Twoim otoczeniu.

Paranoje 

Zauważyłaś, że partner wymyśla niestworzone historie na Twój temat, które są zupełnie nielogiczne, jednak on całkowicie w nie wierzy? Tendencja do błędnej oceny rzeczywistości nie bierze się znikąd- może mieć podłoże w psychice i złych doświadczeniach partnera. Im szybciej rozwiążecie ten problem, tym lepiej dla Waszego związku.

Niemożność normalnego funkcjonowania

Jeżeli zazdrość uniemożliwia Twojemu partnerowi zwyczajne funkcjonowanie- na przykład sprawia że musi wyjść wcześniej z pracy, żeby sprawdzić, gdzie jesteś, z pewnością nie jest to normalne zachowanie. Zanim zaczniesz mieć pretensje do ukochanego, spróbujcie poszukać przyczyn takiego zachowania.

Dręczenie 

Na samą myśl o powrocie do domu gorzej się czujesz? Wiesz, że czeka Cię seria pytań, a na jedno z nich z pewnością odpowiesz "źle"? Pamiętaj, że nikt nie może Cię zastraszyć. Jeżeli zauważyłaś, że Twój partner swoimi pytaniami specjalnie, uparcie dąży do konfliktu, może najwyższa pora zastanowić się nad rozstaniem?

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Lena Myśliwska , Piątek 13.10.2017 (aktualizacja: 2017-10-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Masz odwagę sprawdzić poziom swojej inteligencji?
http://centrumporad.com.pl/2016/10/20/zrob-test-inteligencji-online/
Dodano: 2017-10-20 12:50:26 Zgłoś nadużycie