Po tych cechach rozpoznasz, że Twój wybranek jest dojrzały i stabilny emocjonalnie

Bez tych elementów żaden związek nie będzie pracował właściwie.

iStock-629102376.jpg

Słucha więcej niż mówi

Emocjonalnie dojrzała osoba wie, że słuchanie przynosi o wiele więcej korzyści niż ciągłe mówienie o sobie. W świecie stałego dostępu do informacji oraz nieustannej komunikacji, partner, który wycisza otaczający nas hałas, jest prawdziwym skarbem. Znalezienie mężczyzny, który sprawia, że czujesz się ważna, będzie wspaniałym zaczątkiem zdrowego i szczęśliwego związku.

Mówi o oczekiwaniach

Zamiast obrażać się, że nie dostarczasz mu tego, czego potrzebuje. Bajkowe ideały romantycznej miłości ignorują prawdę o właściwej komunikacji między partnerami. Miłość to także duchowa więź, w której dużą rolę odgrywa instynkt. Związek oparty wyłącznie na takim myśleniu, najprawdopodobniej bardzo szybko zamieni się w zgliszcza. Relacja oparta na domniemaniu właściwie nie ma szans istnienia.

Mówi jasno, czego się boi

Bez wstydu lub obwiniania siebie lub Ciebie. U podstaw wielu kłótni damsko-męskich leżą niewypowiedziane obawy oraz wątpliwości, które niszczą zaufanie. Uczynienie z nich priorytetu codziennej komunikacji jest wyjątkowym darem. Dzięki szczerej i otwartej rozmowie relacje stają się bardziej intymne.

Cieszy się spokojnym egzystowaniem z Tobą

Poczucie, że otaczającą przestrzeń dzieli się z ukochaną osobą, jest źródłem wielkiego komfortu. Ciepłe, ciche przytulanie wpływa nawet na zdrowie. Ciche współistnienie i radość z obecności drugiej osoby, bez potrzeby proszenia o coś w zamian, jest jedną z najpiękniejszych chwil, którą dają sobie zakochani.

Akceptuje los

Jednocześnie szukając sposobu, na poprawę jakości życia. Życie jest usłane nieprzewidywalnymi zdarzeniami. Czasem powoduje frustracje i wymaga walki. Dojrzały emocjonalnie partner to rozumie. Nie pozwala, aby czasowe turbulencje wpływały na związek i determinowały myśli oraz emocje. Przypisywanie winy drugiej osobie jest naturalnym impulsem. Człowiek chce zrozumieć, dlaczego coś się wydarzyło i szuka odpowiedzialnych za niepowodzenia. Partner wypatrujący rozwiązania problemu, a nie najłatwiejszej drogi do ucieczki, będzie wspaniałym towarzyszem na życie.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 13.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×