Powody, dla których ludzie w szczęśliwych związkach zdradzają

Oto, co powinna widzieć każda kobieta.

iStock-609088338.jpg

Wiele kobiet, którym wydawało się, że trwają w szczęśliwych związkach, po zdradzie obwinia siebie i analizuje, co jest z nimi nie tak. Jedno jest pewne. Jeśli zdradził Cię partner, nie Ty jesteś temu winna. Po prostu - może Cię nie kocha, a może jest człowiekiem złym i/lub zdesperowanym seksualnie. Niestety, nawet kobiety w najszczęśliwszych związkach mogą zostać zdradzone. Wydaje się to sprzeczne z logiką, bo jak można zdradzić kogoś, kogo się kocha? A jednak. Dlaczego mężczyźni zdradzają? Oto kilka potencjalnych przyczyn. 

Mężczyzna próbuje odnaleźć siebie

Nie chodzi o to, że celowo chce zniszczyć więź z Tobą. Możliwe, że poszukuje utraconej cząstki siebie. Być może to wolność, pasja lub coś zupełnie innego. To bolesne, że szuka poza Waszą relacją, ale pamiętaj, że nie chodzi o to, że jest z Ciebie niezadowolony. Nie ponosisz za to odpowiedzialności. Nie usprawiedliwiamy zdradzających mężczyzn, jednakże musisz wziąć pod uwagę, że partner może mieć problem z przyznaniem, czego potrzebuje.

Powody biologiczne

Do zdrad dochodzi w każdej kulturze. Nawet w tych, w których romans prowadzi do ukamienowania lub czegoś jeszcze gorszego. Wydaje się, że musi być jakiś powód. Inaczej w jakim celu ludzie ryzykowaliby własne życie? Odpowiedzią może być tylko nasza biologia. A dokładniej strategia podwójnej reprodukcji człowieka. Chodzi o ewolucyjną potrzebę kochania oraz tworzenia więzi. Stwarza to szerokie pole do manewru właśnie zdradom. Mężczyźni podświadomie dążą do spłodzenia dzieci i przekazania swojego DNA. Co ciekawe, dla kobiet romans z innym mężczyzną to w podświadomości ubezpieczenie, na czas, gdyby mąż odszedł.

To się po prostu zdarza

Każdy człowiek jest bezbronny, przynajmniej w miłosnym kontekście. Każdy z nas jest od czasu do czasu kuszony. Ludzie popełniają błędy, szczególnie w kwestii chęci chwytania ulotnych uczuć. Nic nie usprawiedliwia zdrady. Pod koniec dnia, oszukiwanie partnera staje się świadomym wyborem.

Ważne, abyś pamiętała, że taka sytuacja może przydarzyć się każdej kobiecie. Kluczem do pokonania przelotnych miłości jest czujność i komunikacja. Jeśli zrozumiesz, że i Tobie przytrafił się moment słabości, porozmawiaj z partnerem. Kłamstwo i brak zaufania rozbije każdą, nawet najszczęśliwszą relację.

Zdjęcie: iStock

Źródło: yourtango 

Zobacz też: 


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Niedziela 11.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×