Powody, dla których nigdy nie należy rezygnować z miłości cz.2

W poprzedniej części artykułu opowiadałam o trwaniu w nadziei, kluczu do sukcesu i bagażu emocjonalnym kobiet, które straciły kogoś bliskiego ze względu na zdradę, rozwód lub śmierć. W części drugiej dowiesz się, jak podświadome myślenie wpływa na znalezienie miłości i jak dużą rolę w pomocy po stracie odgrywają przyjaciele.

iStock_23965379_SMALL (1).jpg

Pierwszą część artykułu znajdziesz TUTAJ 

To naturalne, że chcesz chronić się po nieudanym związku i zakładasz emocjonalny pancerz. Pomyśl, jak wpływa to nie tylko na Ciebie, ale i na Twoich bliskich i potencjalnych partnerów. Nie warto zamykać się przed miłością. Być może miłość czai się za rogiem i czeka na Ciebie z utęsknieniem.

BRATNIA DUSZA

Ludzie mogą znaleźć bratnią duszę w każdym wieku. Fantastycznym przykładem są kobiety, które stają się pannami młodymi w wieku na przykład powyżej sześćdziesięciu lat. Jeśli jesteś gotowa porzucić ograniczające Cię przekonania, że nie warto starać się o miłość, zobaczysz, że ta wkrótce sama przyjdzie. Myślenie o sobie źle w kontekście bycia wybrakowaną, za grubą lub po prostu za starą może spowodować, że podświadomie będziesz rezygnowała z szukania szczęścia. Pokochaj przede wszystkim siebie i zmień język, w którym do siebie przemawiasz. Uczyni Cię to szczęśliwszą, a nowa miłość wkrótce pojawi się na horyzoncie.

GŁÓWNA ROLA PODŚWIADOMOŚCI

Podświadome wierzenie, że w końcu uda natrafić się na wyśniony związek spowoduje, że Twoje ciało będzie wytwarzało endorfiny, czyli hormony szczęścia. Twój nastrój poprawi się o sto osiemdziesiąt stopni, a połączony z nadzieją przyciągnie „nowe”. Wkrótce zaczniesz otwierać się na ludzi, a Ci, z którymi będziesz się spotykała, zauważą, że promieniejesz, co uczyni Cię w ich oczach jeszcze bardziej atrakcyjną. Przebywanie z ludźmi to wspaniały sposób na znalezienie nowej miłości.

PRZYJACIELE

Jeśli straciłaś wiarę, poproś przyjaciół o pomoc. Czasami bywa tak, że nie jesteśmy sobie w stanie pomóc sami, za to przyjaciele będą wiedzieli doskonale co zrobić z Twoim złym samopoczuciem i zwątpieniem w siebie. Jeśli straciłaś kogoś bliskiego, Twój związek się rozpadł, nie zamykaj się przed światem. Nie musisz im wszystkiego tłumaczyć, podtrzymają Cię na duchu bez słów, w końcu są Twoimi przyjaciółmi. Oddaj się w ich ręce, a już wkrótce staniesz na nogi.

Na świecie nie istnieje lek, który poskłada złamane serce, lub pomoże podnieść się po zdradzie, ale jeśli podejmiesz kroki do tego, żeby ruszyć z miejsca, Twoje szanse na ponowne poczucie szczęścia z dnia na dzień będą się zwiększały.  Spójrz na siebie w innym świetle i podejmij działania, a wkrótce znajdzie się osoba, która to doceni i pokocha Cię bezgranicznie. Dzielenie życia z ukochaną osobą ma większy sens i daje satysfakcję, musisz wierzyć w to, że gdzieś na świecie czeka na Ciebie ktoś, kto Cię uszczęśliwi.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Zosia Brzezicka , Środa 05.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×