Pytania, które powinnaś sobie zadać, zanim wyjdziesz za mąż

Jesteś z nim jakiś czas i czujesz, że stoisz przed najważniejszą decyzją w swoim życiu lub wręcz przeciwnie, nie jesteś pewna, czy chcesz ją w ogóle podejmować? Niezależnie od sytuacji, zanim przejdziesz dalej, powinnaś zadać sobie te pytania.

iStock-538771524.jpg

czyni mnie lepszą lub gorszą?

Twój partner powinien na każdym etapie związku zachęcać Cię do bycia najlepszą wersją siebie. Jeśli czuje się bezpieczny, kiedy on lub- co gorsza- inni mają nad Tobą kontrolę, chyba wiesz, jaka jest odpowiedź na to pytanie.

czy Łączy nas wzajemna akceptacja?

Będąc w związku, na pewno zdajesz sobie sprawę, że zawsze znajdzie się coś do poprawienia w charakterze lub zachowaniu partnera, jednak chęć wpłynięcia na decyzję o takich zmianach jest ogromnym błędem! Czy chciałabyś znaleźć się w sytuacji, kiedy nie mogłabyś być sobą ze względu na uznanie i miłość partnera? Szczęśliwe związki opierają się na wzajemnej akceptacji osób, które zamierzają pozostać ze sobą przez całe życie!

Kim jestem?

Skąd możesz wiedzieć, czy Twój partner jest dobrym wyborem, skoro wcześniej nie opowiedziałaś sobie na pytanie, kim tak naprawdę jesteś TY?

czy Jestem szczęśliwa?

To pytanie wydaje się banalne prawda? Pomysł, aby podzielić z kimś życie tylko po to, aby poczuć się kompletnym i wreszcie szczęśliwym, jest najgorszym z możliwych. Bycie nieszczęśliwym w pewnych sferach może przenikać do innych dziedzin życia, a prawda jest taka, że miłość nie naprawi wszystkich problemów. Co więcej, poślubienie kogoś, z kim nie jest się szczęśliwym w nadziei, że wszystko zmieni się po ślubie, jest gwarancją rozwodu.

Czuję się uwięziona?

Czy naprawdę chcesz spędzić z tym człowiekiem resztę swojego życia, czy wręcz przeciwnie pragniesz, aby znaleźć drogę ewakuacyjną? Nie powinnaś wychodzić za mężczyznę u boku, którego czujesz się nieszczęśliwa, wyłącznie z powodu czasu zainwestowanego w ten związek.

Czy dobrze się razem bawimy?

Widok osób siedzących w milczeniu podczas wspólnego obiadu wcale nie jest przyjemny.

Czy potrafimy dobrze się bawić osobno?

Uzależnienie od drugiej połówki? Żaden związek tego nie przetrzyma.

Dlaczego jestem w tym związku?

Z powodu szacunku, miłości, zaufania i wartości, które druga osoba wnosi do mojego życia? A może dlatego, że boisz się samotności, niezależności finansowej, lub zbudowałaś życiową fortecę, z której boisz się wyjść?

Jestem sobą?

Ktoś, kto naprawdę Cię kocha, nigdy nie będzie chciał Cię stworzyć na nowo, według własnego wyobrażenia. 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Niedziela 26.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×