Spotykasz się z rozwodnikiem? Lepiej pamiętaj o tych sprawach...

Związek z rozwodnikiem może Cię bardzo zaskoczyć... Jak się do tego przygotować i nie dać się zranić?

psychooooo.jpg

Zdarza się, że miłość swojego życia spotykamy zupełnie niespodziewanie. Jeśli w Twoim życiu pojawił się mężczyzna, który ma za sobą nieudane małżeństwo, musisz przygotować się na kilka rzeczy. O czym powinnaś pamiętać, zanim w pełni poświęcisz się nowemu związkowi?

Stara miłość...

Zanim podejmiecie pierwsze poważne decyzje i kolejne wspólne kroki, wyjaśnij z partnerem, czy nie czuje żadnego sentymentu do byłej żony. Mimo że zwykle rozwód jest wspólną decyzją, zdarza się, że jedna ze stron jest do niego zmuszona i po prostu nie ma wyjścia. Pamiętaj, że nie ma nic gorszego niż to, że miałabyś zastępować ukochanemu jego miłość życia, która odeszła.

Kontakty z byłą żoną

Jeżeli Twojego partnera łączą wspólne sprawy z byłą żoną (niekoniecznie muszą to być dzieci), z pewnością będzie musiał od czasu do czasu mieć z nią kontakt. Zastanów się, czy taki układ nie jest dla Ciebie zbyt bolesny i czy będziesz potrafiła zaufać partnerowi. Musisz również uzbroić się w ogromną cierpliwość i wyrozumiałość.

dzieci 

Możesz uwielbiać dzieci, jednak jeśli Twój partner "zaprosi" je do Waszego domu, okaże się że będziesz dla nich niczym druga mama. To ogromne poświęcenie i nie każda z nas jest gotowa na coś takiego. Na samym początku dzieci nie muszą Cię lubić- zwłaszcza, że jest to dla nich nietypowa, dziwna sytuacja. Prawdopodobnie czeka Was wiele trudnych sytuacji i rozmów...

Przeszłość 

Świadomość, że Twój partner był wcześniej bardzo blisko związany z inną kobietą, może przeszkadzać Ci w budowaniu szczęśliwej relacji. Nie powinnaś za bardzo wypytywać go o jego przeszłość- "grzebanie" w tego typu wspomnieniach jest zwykle bolesne dla obu stron. Zanim zwiążesz się z mężczyzną po rozwodzie, rozważ czy potrafisz wziąć na siebie jego bagaż doświadczeń. 

Cierpliwość 

Pamiętaj, że jeśli ukochany ma za sobą trudne doświadczenia, możliwe że nie będzie chciał decydować się od razu na zaręczyny czy ślub. W tym przypadku powinnaś dać mu nieco więcej czasu niż w normalnej sytuacji. Czy jesteś na to gotowa?

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 05.10.2017 (aktualizacja: 2017-10-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Skąd ja to znam... Na szczeście ja sie uwolnilam od toksycznego zwiazku i zalozylam swoj biznes. W tym roku jade na Europejskie Forum Gospodarcze -Łódzkie 2017 i zamierzam dalej sie kształcić! A co, przecież jestem kobietą niezalezną :)
Dodano: 2017-10-05 16:28:57 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×