Starasz się "naprawiać" mężczyzn, z którymi randkujesz? Zobacz, dlaczego to nie działa

Zobacz, dlaczego może mieć to negatywny wpływ na CIEBIE!

iStock-522320280.jpg

Spotykasz na swojej drodze wyśnionego mężczyznę i na randce odkrywasz, że potrzebuje kogoś, kto mógłby otoczyć go opieką. Wtedy wpadasz na ten genialny pomysł,  że mogłabyś być to Ty.  Musisz wiedzieć, że choć masz dobre intencje, możesz zrobić krzywdę sobie lub jemu. Twój instynkt pielęgnacyjny może również spowodować, że przyciągniesz toksycznego partnera.

Na dłuższą metę taki związek może się nie udać, ze względu na jego kruchą podwalinę. Ty już do końca związku będziesz go pielęgnowała, a on już do końca będzie zachowywał się, jak dama w niebezpieczeństwie. 

Istnieje ryzyko izolacji

Całkowite oddanie parterowi może doprowadzić do wycofania z każdego innego aspektu życia. Strata czasu na przyjaźń, rodzinę, własne interesy jest nawet bardziej niż prawdopodobna. Takie relacje wymagają ogromnego zaangażowania, ponieważ to nieustanne rozwiązywanie problemów. W rezultacie tracisz systemy wsparcia, tworząc głębszą współzależność między Tobą a Twoim partnerem.


Możesz ucierpieć finansowo

Jeśli zainwestujesz w ten związek, możesz umieścić swoją pracę na ostatnim miejscu listy priorytetów lub nawet unikać kariery, aby wszystko układać i przychodzić z pomocą w każdej chwili zagrożenia partnera. W najgorszym scenariuszu mężczyzna, z którym chciałabyś się związać, mógłby wykorzystać Waszą relację, aby poprosić o pomoc finansową. 


Powtarzająca się trauma

Jeśli związałaś się z kimś niestabilnym emocjonalnie, nigdy nie możesz przewidzieć, co się wydarzy. Przyszłość Twoich relacji jest ciągle kwestionowana, a Ty tkwisz w tej toksycznej kolejce górskiej. Kiedy ludzie żyją w tak trudnym  środowisku, cierpią i stają się upośledzeni emocjonalnie. 


Przyciąganie narcyzów

Mężczyzna, owszem, może potrzebować Twojej pomocy, ale najczęściej to wyłącznie sposób na przyciągnięcie zainteresowania.  Ma możliwość manipulowania, ponieważ wie, że jesteś skłonna do poświęceń. Narcyz może być w Tobie zakochany, ale tylko dlatego, że Ty jesteś w nim zakochana. To tak, jakby kochał się w we własnym, lustrzanym odbiciu. 


Jeśli Twoje życie wygląda podobnie, zadaj sobie następujące pytania: 


Czy mogę wyobrazić sobie zdrowy związek z tą osobą?


Czy jestem wystarczająco silna, aby mu pomóc, nie tracąc żadnej części siebie?

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 05.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×