Subtelności, które świadczą o tym, że jesteś manipulowana przez mężczyznę

Spotkałaś idealnego mężczyznę, który ma nad Tobą kontrolę, nie ufa Ci i sprawia, że czujesz się okropnie sama ze sobą? Kochasz go, ale zaczynasz się bać? Najprawdopodobniej powinnaś podjąć decyzje, które pozwolą Ci uwolnić się z tego związku. Manipulacja rozwija się powoli, dlatego łatwo pominąć wszystkie ostrzeżenia.

iStock-621143676.jpg

Większość czasu czujesz się zmieszana

Manipulatorzy potrafią perfekcyjnie utrzymywać balans pomiędzy wściekłością a miłością. Pierwszym sygnałem ostrzegawczym jest poczucie szaleństwa. Mężczyzna, który manipuluje kobietą, sprawia, że jego ofiara przestaje zdrowo postrzegać siebie. Jeśli zauważyłaś, że partner doprowadza Cię do nadmiernego wyczerpania lub poczucia przewrażliwienia oraz braku rozsądku, uważaj, możesz mieć do czynienia z manipulacją.

Czujesz, że partner Ci nie ufa

Poświęcanie większości czasu na tłumaczenia oraz ujawnianie treści wiadomości i ilości wykonywanych połączeń, to codzienność ofiar manipulatorów. Oczywiście wszystko dzieje się pod płaszczem przekonań, że jest to coś normalnego dla ufających sobie par. Przecież nie powinniście mieć przed sobą tajemnic, prawda? Niestety, posiadanie partnera nie powinno oznaczać utraty prywatności. W zdrowym związku ludzie szanują określone granice. Bez zaufania związek nie ma szansy na rozwój.

Wciąż musisz przepraszać

Konflikty w związkach to normalna kolej rzeczy. Manipulator potrafi sprawić, że czujesz nieustające poczucie winy, nawet jeśli nie wiesz, co zrobiłaś źle. Miłość to niekiedy przepraszanie za błędy, ale od manipulatora nie usłyszysz tych słów nigdy.

W towarzystwie partnera czujesz się nerwowa

To oczywiste, ale niektóre kobiety o tym zapominają. Miłość to poczucie szczęścia i bezpieczeństwa. Partner powinien sprawiać, że w jego towarzystwie czujesz się dobrze i komfortowo. Jeśli na myśl o powrocie do domu i atmosferze, którą tam zastaniesz, boli Cię brzuch, powinnaś zastanowić się, czy mężczyzna nie przekroczył pewnych granic. Otwórz oczy na jego charakter i obudź się. Związek z toksycznym manipulatorem może być tragiczny w skutkach.

Boisz się odejść

Dlaczego kobiety pozostają w takich związkach? Zazwyczaj ze względu na strach wywołany agresją toksycznego partnera lub przeczuciem spędzenia reszty życia w samotności. Odejście z relacji, w którą włożyło się czas oraz wysiłek może być trudne, ale powinnaś wiedzieć, że jeśli kiedykolwiek zauważyłaś powyższe symptomy manipulacji, zasługujesz na coś lepszego. Kiedy otworzysz się na nowe, szczęśliwe, a przede wszystkim zdrowe partnerstwo, zrozumiesz, że miałaś rację, nie tracąc wiary w siebie. 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Piątek 30.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×