Sygnały, które świadczą o tym, że nie jesteś gotowa na małżeństwo cz.2

Sprawdź, czy nie powinnaś jeszcze raz przemyśleć ślubu...

iStock-619366746.jpg

Nie masz planu długodystansowego

Ślub to symbol gotowości do budowania wspólnej przyszłości, która obejmuje pracę, planowanie i ciągłą aktualizację pewnych kwestii związanych z relacją. Musisz wiedzieć, czego chcesz od życia.  Jeśli nie omawialiście długiej wizji waszego związku, być może nie jest to dobry sygnał. Każdy wchodzi do relacji z różnymi oczekiwaniami, opartymi na pochodzeniu i doświadczeniach. Powinnaś zatem zadać partnerowi kilka pytań. Gdzie widzi was za kilka lat? Chce mieć dzieci? Posiadać dom? Jeśli nie rozmawiałaś ze swoim partnerem, o jego wyobrażeniach i planach najprawdopodobniej  nie jesteście gotowi na małżeństwo.


Nie wyznaczyliście granic

Każde małżeństwo potrzebuje granic, a żadne dwa małżeństwa nie będą podobne w sposobie ich ustalania. To, co może być granicą dla jednej pary, dla innej jest  nie do pomyślenia. Jeśli więc o nich nie rozmawialiście, możecie mieć kłopoty w przyszłości. Jasne granice wyznaczą oczekiwania, które pomogą Wam utrzymać małżeństwo w bezpiecznym, ciepłym i uczciwym związku. Bez tych zasad i ograniczeń możesz czuć się tak, jakbyś jeździła po wyboistej drodze, bez pasów bezpieczeństwa.


Nie ufasz partnerowi

Być może najbardziej podstawowym i najważniejszym powodem, dla którego nie powinnaś wychodzić za mąż, jest brak zaufania do swojego partnera. Nawet jeśli kochasz go do szaleństwa. Jeśli Twój wewnętrzny głos mówi Ci, że nie możesz w pełni zaufać ani uwierzyć partnerowi, nadszedł czas na przerwanie milczenia dotyczące jego prawdomówności. Jeśli zrozumiesz, że nie ufasz, nie rozpaczaj. Nie oznacza to końca związku. Wspólna praca nad zaufaniem pomoże Wam stworzyć jeszcze bardziej spełnione małżeństwo. 


Myślisz, że małżeństwo go zmieni

Małżeństwo, choć jest ogromnym krokiem i potwierdza  waszą miłość, nie zmieni Ciebie, ani Twojego partnera. Jeśli  nie akceptujesz go takim, jakim jest, nie powinnaś stawać na ślubnym kobiercu. Masz nadzieję, że Twój partner po ślubie otworzy się na posiadanie dzieci? Uważasz, że małżeństwo powstrzyma go od  flirtowania z innymi  kobietami? Odpowiedź jest tylko jedna.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 02.05.2017 (aktualizacja: 2017-04-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar