Szokujące wyniki badań: Małżeństwo zmienia osobowość

Nie możesz doczekać się swojego ślubu? Zobacz, co stanie się z Twoim charakterem, gdy zostaniesz żoną!

starszychlop.jpg

Zagorzali przeciwnicy małżeństw twierdzą, że instytucja ta nie tylko odbiera wolność, ale również zmienia ludzi. Po wielu badaniach okazuje się, że... mają rację. Nie przewidzieli jednak, że związek z drugim człowiekiem zmienia nas na lepsze! To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy planują związek małżeński ze swoja drugą połówką.

Naukowcy z Uniwersytetu Tilburg w Holandii przeprowadzili badania, w których wzięło udział 199 świeżo upieczonych małżeństw. Uczestników eksperymentu zapytano, w jakim stopniu zgadzają się z poniższymi stwierdzeniami: "Kiedy partner zrobi coś złego, skupiam się na przebaczeniu","Potrafię oprzeć się pokusie".

Pytania zadawano badanym regularnie co rok, przez okres 5 lat. Okazało się, że poziom samokontroli oraz chęci przebaczania drugiej połówce wzrastał z każdym rokiem. Jak twierdzi zajmująca się badaniami doktor Tila Pronk: Posiadanie wysokiego poziomu samokontroli to wielki atrybut; pomaga działać w każdej sferze życia, również w bliskich relacjach. Z kolei zdolność przebaczania jest korzystna nie tylko dla związku, ale również dla naszego samopoczucia. To właśnie te dwie cechy sprawiają, że jesteśmy zdyscyplinowani i surowi wobec siebie. Pomagają również być lepszymi ludźmi w codziennym życiu i kontakcie z innymi.

Co o tym sądzisz? Czy małżeństwo to dobra decyzja? 

Zdjęcie: iStock

www.dailymail.co.uk 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Sobota 16.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Nie
Dodano: 2017-09-17 21:14:19 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×