Te 4 zachowania prowadzą do rozstania każdy związek...

Jeśli zależy Ci na partnerze i chcesz uniknąć najgorszego, koniecznie zobacz, o jakich nawykach musicie jak najszybciej zapomnieć!

podczasrozstania.jpg

Kłótnie prowadzące do rozstania nie biorą się znikąd. Mimo że wydaje Ci się, że pokłóciliście się o nieistotną sprawę, możliwe że od jakiegoś czasu narastało w Was poczucie krzywdy i niesprawiedliwości w związku. Dlatego warto zareagować, zanim nie będzie czego "zbierać". Jakie zachowania najbardziej Was od siebie oddalają i jak rozpoznać pierwsze symptomy rozpadu związku? Oto 4 złośliwości, które nie powinny pojawić się w związku pełnym miłości i zrozumienia:

Kontrola i szpiegowanie

Rozumiemy, że bywasz zazdrosna- każda z nas tak ma. Jednak jeżeli Twoja zazdrość zaczyna wpływać na każdą dziedzinę Twojego życia, pora się obudzić. Zastanów się, skąd wynika Twoje niskie poczucie własnej wartości i poszukaj rozwiązania problemu w sobie. Jeżeli każda okazja jest dla Ciebie dobra, aby rozpocząć awanturę na temat własnych urojeń, to nie wróży dobrze. Spójrz na całą sytuację obiektywnie i zastanów się, czy faktycznie masz partnerowi coś do zarzucenia.

Zostawianie problemów "na później"

Przyjdzie taki moment, że piętrzące się kłopoty w końcu Was dopadną- możliwe, że w takiej sytuacji nie da się ich już rozwiązać. Każde nieporozumienie warto wyjaśniać na bieżąco, zanim nabierze większych rozmiarów. Jeżeli nie będziecie wyjaśniać konfliktów, w końcu zapomnicie, o co mieliście do siebie żal, jednak uczucie złości pozostanie.

Kłamstwa

W związku nie ma nic gorszego niż kłamstwa- zarówno te wielkie, jak i mniejsze. Jeżeli partner notorycznie Cię oszukuje, prawdopodobnie nie liczy się z Twoimi uczuciami. Jego zachowanie nie zawsze jest wywołane tajemnicami, jakie przed Tobą ukrywa, jednak oszustwo jest niszczące samo w sobie. Jeżeli nauczyliście się oszukiwać siebie nawzajem w codziennych sprawach, możliwe że kłamstwo w każdej innej sytuacji nie stanowi dla Was problemu.

Zapominanie o sobie

Chodzi tutaj zarówno o Twój wygląd, jak i psychikę. Jeżeli zauważyłaś, że próbujesz cały czas zmieniać się dla partnera, zastanów się, czy faktycznie tego chcesz. W związku nie można sobie również "odpuszczać"- mimo że jesteście ze sobą wiele lat i widzieliście się w różnych sytuacjach, nigdy nie pozwól na to, aby partner pomyślał, że o siebie nie dbasz. Nie chodzi o to, abyś cały czas ubierała się w wieczorowe kreacje i spacerowała po domu w wieczorowym makijażu- po prostu dbaj o siebie.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 28.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×