Tkwisz w niezdrowym i nieszczęśliwym związku? Zobacz, jak to zmienić!

Zmiana powinna zacząć się od Ciebie! Pamiętaj, że czas jest Twoim sprzymierzeńcem!

iStock-620740342.jpg

To normalne, że zadajesz sobie pytanie, czy kolejne dni w niezdrowym związku są zasadne. To również normalne, że boisz się postawić krok w stronę nowego lepszego życia. Każda z nas boi się tak wielkich zmian. Powodem tego, że pozostajemy w niezdrowych związkach, jest silna potrzeba miłości. Kiedy ta splata się z lękiem, ma się poczucie ogólnego zagubienia i paniki.

Toksyczne relacje to nie tylko związki miłosne, mogą pojawić się również w rodzinie lub w pracy. Toksyczny związek można mieć także z butelką wina lub objadaniem się w nocy. Chodzi o zaspokajanie potrzeb przez nie do końca zdrowe środki.

Wielu kobietom wydaje się, że pozostanie w toksycznym związku, jest najlepszym rozwiązaniem, ze względu na brak wyjścia z trudnej sytuacji. To silne poczucie braku innych możliwości. Prawda jest taka, że opuszczenie toksycznej relacji jest łatwiejsze, niż się wydaje. Dlaczego? Dlatego, że zaczyna się wyłącznie od Ciebie.

Twój związek to lustrzane odbicie Twojego związku z samą sobą!

Jeśli nie do końca akceptujesz siebie, odbija się to na Twoich relacjach z otoczeniem. Traktujesz się źle, więc akceptujesz sytuację, w której też Cię tak traktują. Niskie poczucie własnej wartości sprawia, iż uważasz, że nie jesteś godna dobrego traktowania przez inne osoby. Takie postępowanie skutkuje tym, że pod koniec dnia jesteś przepełniona nienawiścią. Zobacz, co musisz zrobić, aby zmienić tę zatrważającą sytuację, w której się znalazłaś.

Uwierz, że jesteś o wiele więcej warta, niż myślisz

Kiedy się urodziłaś, nie musiałaś robić nic, aby być kochaną. Teraz jest podobnie! Na miłość nie powinno się zasługiwać. Jesteś warta miłości, ponieważ jesteś tym, kim jesteś! Zacznij traktować siebie z miłością i szacunkiem, na jakie zasługujesz! Jesteś godna zdrowego związku z samą sobą i innymi.

Naucz się kochać siebie i uwierz, że jesteś wystarczająco dobra

Być może każdego dnia mówisz do siebie, że mogłaś zrobić coś inaczej i lepiej. To prawdziwa mowa nienawiści, z którą powinnaś skończyć jak najszybciej. Nie ma nic, co mogłoby uczynić Cię jeszcze bardziej perfekcyjną. Każde niedociągnięcie, które powala Cię na nogi, czyni Cię jedyną w swoim rodzaju! 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Niedziela 06.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar