To w ten sposób znajdziesz partnera swoich marzeń- tak mówi statystyka!

Każda z nas marzy o znalezieniu wyśnionego partnera na całe życie. Poszukujemy na różne sposoby. Jeśli zastanawiałaś się kiedykolwiek, jaki partner byłby dla Ciebie idealny oraz co zrobić, aby go odnaleźć, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. To wszystko zdradza nam nauka!

iStock-619254538.jpg

Nie wszystkie sposoby poszukiwania partnera przynoszą wyśnione efekty. Warto zaufać sprawdzonym źródłom, które pozwolą Ci znaleźć miłość swojego życia. Statystycy, naukowcy, socjologowie oraz eksperci zajmujący się relacjami damsko-męskimi niejednokrotnie wyjawiali, gdzie i w jaki sposób szukać miłości. 

Według badania "Marie Claire" przeciętna kobieta spotyka przyszłego małżonka w wieku 25 lat. Mężczyźni zaś, swoją bratnią duszę spotykają nieco później- w wieku 28 lat. Co zrobić, aby znaleźć się na wspólnej ścieżce, prowadzącej do długoterminowego związku?

Według badania, które przeprowadził magazyn "Mic", większość zakochanych spotyka się, dzięki przyjaciołom- to aż 38% wszystkich relacji. Kolejne 22% badanych, odpowiedziało, że drugą połówkę znalazło, dzięki środowisku, w którym się obracają. Połowa z relacji, które rozkwitły w szczęśliwy związek, zaczęła się od platonicznych przyjaźni. 

Następnym elementem miłosnej układanki, o którym mówi nauka, to czas, w którym mężczyźni decydują się na oświadczyny.

Mężczyzna musi być stabilny finansowo

Duży odsetek mężczyzn, nawet nie podejmuje myślenia o małżeństwie, dopóki nie ma stałej pracy lub choćby rozwojowej ścieżki kariery. Ta powszechna wiedza została potwierdzona badaniami naukowymi. 

Mężczyzna musi osiągnąć określony wiek

Zgodnie z dziennikiem "Today", uczniowie szkół średnich planują potencjalne małżeństwo w okresie od 23 do 25 lat. Studenci widzą szansę na małżeński sukces w wieku od 25 do 29 lat, a osoby, które ukończyły studia, marzą o małżeństwie przed upływem 32 roku życia. 

Oto, co na temat poszukiwań wyśnionego partnera mówi statystyka

Podsumowując, według nauki statyczna kobieta znajduje miłość swojego życia około 25 roku życia. Oczywiście nie oznacza to, że mając więcej lub mniej lat, nigdy nie spotkasz wymarzonego partnera! Miłość czasami nie gra według naukowych reguł.

Statystyczna kobieta trafi na przyszłego małżonka podczas spotkania z przyjaciółmi lub dzięki randkom online. Aby mężczyzna chciał się oświadczyć kobiece, musi to być ktoś, kto nie jest nastawiony na nieustanne randkowanie oraz ktoś, kto ma poukładane plany zawodowe. 


Zdjęcie: iStock

Źródło: yourtango


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 07.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Amukina
dobrym sposobem na szukanie miłości są też portale randkowe, wiem co mówię bo ja dzięki kochaj.pl własnie jestem w super związku :)
Dodano: 2018-01-01 21:44:08 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×