Twoja teściowa chciałaby, abyś wiedziała te rzeczy

Relacje teściowa-synowa, nie zawsze są łatwe. W końcu kochacie tego samego mężczyznę. Jedno jest pewne. Niezależnie od tego, czy jest to leniwa rywalizacja, czy złowieszcze napastowanie, istnieje kilka rzeczy, które najprawdopodobniej chciałabyś wiedzieć.

iStock-614448816.jpg

Większość trudnych sytuacji między teściową a synową, to głównie błędy w mikrokomunikacji. Możesz uniknąć konfliktów, korygując niewielkie pomyłki, które leżą u podstaw Waszej relacji. Pamiętaj, że choć Twoja teściowa może wydawać Ci się nienawistnym demonem, wciąż pozostaje tylko człowiekiem. Postaraj się ją zrozumieć, a zobaczysz, że wkrótce będziecie dogadywać się świetnie!

Robiła wszystko, co w jej mocy

Budując życie z partnerem, zwracasz uwagę na nawyki, które wyniósł z domu. W głowie tworzysz sobie obraz tego, jak Ty wychowałabyś swoje dziecko. Pewne przyzwyczajenia, które ma Twój partner, są dla Ciebie nie do zaakceptowania. Zaczynasz zadawać sobie pytanie: kto go wychował? Pamiętaj, że Twoja teściowa robiła wszystko, co w swojej mocy, aby jak najlepiej wychować dziecko. Ważne, że stworzyła osobę, która Cię pokochała!

Jest zazdrosna

Relacja matka-syn jest niesamowita. To jak bycie w centrum wszechświata. Niestety, kiedy syn dorasta, ten wszechświat trzeba opuścić, aby zrobić miejsce dla innej kobiety. Kiedy dziecko opuszcza "gniazdo", matka może poczuć się drugoplanowo. Patrzenie na to, jak stajesz się dla jej syna priorytetem, może być trudne do zaakceptowania. To naturalne, że matka czuje zazdrość, a może nawet niechęć. Postaraj się traktować ją nieco bardziej delikatnie.

Jest rozczarowana

Wiele matek wyobraża sobie relacje, które mogłyby połączyć je z przyszłymi synowymi. Jednak, kiedy ukochana syna staje się rzeczywistością, a co gorsza odbiega od ideału wyśnionego przez teściową, może pojawić się rozczarowanie. Nie zmieniaj się dla teściowej, ale postaraj  się wykazać zrozumieniem. Pozwól jej przepracować ten rodzaj uczuć i pokaż, że jesteś godna zaufania. 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Czwartek 08.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×