Tych 5 rzeczy nie powinnaś robić po kłótni z partnerem!

To normalne, że dwoje ludzi w związku, ma odmienne opinie i od czasu do czasu rodzą się kłótnie. Naukowcy dowodzą nawet, że jest to zdrowe! Okazuje się, że najwięcej błędów, które mogą zakończyć związek, popełniamy po kłótni! Zobacz, co robić, aby tego uniknąć!

czego nie robić po kłótni.jpg

ZIMNA JAK ŚCIANA

Każdy po kłótni potrzebuje oddechu i przestrzeni do przemyślenia tego, co się właśnie wydarzyło. Amerykańska psychoterapeutka Rachel A. Sussman twierdzi, że wszystko jest w porządku, dopóki poinformujesz o tym swojego partnera. Jednym z najczęściej popełnianych przez kobiety błędów jest odsuwanie się od mężczyzny i ignorowanie go przez wiele dni. Dlaczego nie należy tego robić? Ponieważ możesz spowodować, że Twój partner zamknie się przed Tobą i już nigdy szczerze nie porozmawiacie, ponieważ będzie się bał mówić o swoich uczuciach, a długoterminowego focha uzna za karę. Powiedz mu szczerze, że nie jesteś w stanie pozbierać swoich emocji tak szybko, jak on, ale wciąż możecie prowadzić dyskusję po upłynięciu odpowiedniego czasu.

NIE PRZEPRASZAJ

Jeżeli przemyślałaś kłótnię i zauważyłaś, że zraniłaś swojego partnera, nie przepraszaj go zbyt szybko. Mówienie bezmyślnego przepraszam, niczego nie zmieni. Tylko pogorszy sytuację. Twój partner może pomyśleć, że bawisz się nim i grasz na jego emocjach. Daj mu szansę na przemyślenia i kiedy wyczujesz, że nadszedł odpowiedni czas, przeproś go i wytłumacz, co postarasz się zmienić w przyszłości podczas Waszych kłótni, lub w zachowaniu, które kłótnię wywołało.

NIE RÓB WYMÓWEK

Usprawiedliwianie kłótni tym, że miało się ciężki dzień w pracy lub tym, że jesteś czymś zestresowana i boli cię głowa to najgorszy z możliwych pomysłów. Jeżeli jesteś zmęczona lub zła Twój partner powinien o tym wiedzieć, zanim wrócisz do domu. W ten sposób będzie przygotowany, że tego dnia możesz być bardziej wrażliwa i skłonna do irytacji.

NIE ODRZUCAJ GO

Jeśli obydwoje doszliście do porozumienia po kłótni i powiedzieliście sobie przepraszam, a on ma ochotę na coś więcej, nigdy go nie odrzucaj. Owszem możesz grzecznie poinformować go, że nie jesteś jeszcze gotowa na takie czułości, ale wykrzykiwanie w nerwach, że chyba żartuje, nie jest najlepszym pomysłem. Doktor Sussman zdradza, że wielu mężczyzn po kłótni ma ochotę na sex ze względu na chęć poczucia bliskości. Przytul go i wytłumacz, kiedy będziecie mogli się zbliżyć. Manipulowanie jego emocjami i karanie go brakiem poczucia bliskości może wpłynąć na Wasz związek bardzo negatywnie.

NIE OBWINIAJ SIĘ

To najgorsze co możesz zrobić. Kłótnia to znak, że obydwoje chcecie pracować nad związkiem i jesteście w równym stopniu zaangażowani. Gdyby nie one, pierwszym krokiem po sytuacji, która była zapalnikiem kłótni, byłoby rozstanie lub rozwód. Nie możesz dać do zrozumienia swojemu partnerowi, że jesteś gotowa zrobić dla niego wszystko, łącznie ze zmianą poglądów. Sprawi to, że będziecie się kłócili jeszcze więcej, albo w przypadku toksycznych partnerów zachęci do manipulacji Twoimi uczuciami. Przemyśl na spokojnie co mogłabyś zmienić i jak mądrze podejść do partnera po kłótni, dzięki temu Twój związek będzie funkcjonował na zdrowych zasadach. 

Zdjęcie: iStock

ID galerii:568


Dodał(a): Zosia Brzezicka , Sobota 17.09.2016 (aktualizacja: 2016-09-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Galicka, Tobie płacą za reklamę tego badziewia? bo chyba nie chciałaś się "pochwalić", że jesteś słaba w te klocki i potrzebujecie wspomagania do "stania".
Dodano: 2016-09-20 17:11:40 Zgłoś nadużycie
Galicka O.
Ja za to doskonale wiem, co powinno się robić po kłótni z partnerem hehehe. Najlepiej sytuację rozładuje sex, nawet szybki numerek, jak kto woli, u nas wtedy idzie iqman w ruch i właśnie baaardzo długo się bawimy!
Dodano: 2016-09-17 12:33:55 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×