W czym pomaga nam zazdrość?

Mimo że zazdrość to negatywne uczucie, może być pomocna w pewnych kwestiach. Zobacz, czy tak działa Twój związek!

8sygnalow.jpg

W wielu momentach zazdrość jest niepotrzebna. Powoduje nieuzasadnione kłótnie, które oddalają Was od siebie. Zaburza również poczucie wzajemnego zaufania. W takim razie po co nam zazdrość? Istnieją przynajmniej trzy powody.


Nie ma miłości bez...

No właśnie! Niektórzy uważają, że kiedy kogoś kochamy, automatycznie stajemy się o niego zazdrośni. Czujność i obserwacja zachowań ukochanego ma nas uchronić przed niechcianą zdradą i rozpadem związku. W tym przypadku traktujemy zazdrość niczym najlepszy sposób na trwanie w relacji. Mimo że zazdrość ściśle wiąże się z miłością, warto pamiętać, że czasami może ją zniszczyć. Kontrolowanie partnera prędzej czy później doprowadzi do tego, że zacznie od Ciebie uciekać. 

Pielęgnowanie namiętności 

Na niektórych z nas zazdrość działa niczym najlepszy afrodyzjak. Kiedy widzimy, że partner przygląda się innej kobiecie, chcemy za wszelką cenę udowodnić mu, że nie ma powodu, aby szukał spełnienia poza związkiem. W takim momencie uświadamiamy sobie również, że możemy stracić coś, co jest dla nas najważniejsze. Starajcie się nie manipulować zazdrością- takie "gry" mogą być tragiczne w skutkach... W dojrzałym związku podsycanie uczucia zazdrości partnera może sprawić, że zacznie się on czuć niepewnie.

Rozwój  

Zazdrość o partnera bierze się zwykle z niskiego poczucia własnej wartości. Kiedy podejrzewamy, że partner zaczął interesować się innymi kobietami, robimy wszystko, aby znów zwrócił na nas uwagę. Działa to w obie strony. Poczucie zagrożenia sprawia, że zaczynamy zastanawiać się nad poprawą swojego wyglądu czy ulepszaniem charakteru. W tej kwestii nie wolno jednak przesadzać. Pamiętaj, że jeśli partner oczekuje od Ciebie ciągłych zmian, uzyskując je poprzez prowokowanie zazdrością, prawdopodobnie nigdy Cię nie zaakceptuje.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Środa 02.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×