Zanim zaczniesz podglądać swojego eks w sieci cz.1

Wiele kobiet ma tendencję do nałogowego obserwowania swoich byłych partnerów w sieci. Nic dziwnego, to bardzo kuszące. Zanim jednak dasz ponieść się ciekawości, zobacz, jakie mogą być konsekwencje takich praktyk.

iStock-492577072 (1).jpg

Media społecznościowe otworzyły ogromne możliwości, jeśli chodzi o podglądanie byłych partnerów. To naturalne, że chcesz wiedzieć, jak wygląda jego obecne życie, z kim się związał i czym wyleczył się po Waszym rozstaniu.  Nie rekomendujemy podglądania byłych partnerów w sieci, ale okazuje się, że takie zachowanie nie doprowadza wyłącznie do negatywnych skutków.  

Internet sprawia, że zerknięcie na profil byłego staje się kuszące. Terapeutka Mary Beth podkreśla, że cyber śledzenie ex może stać się nie do zniesienia i warto rozważyć, czy nagroda- zaspokojenie własnej ciekawości- jest warta ryzyka. Oto wady i zalety nałogowego śledzenia byłych partnerów w mediach społecznościowych.


NIE zadręczaj się

To naturalne, że chcesz zobaczyć, jak on funkcjonuje. Innymi słowy, nie jesteś szaloną prześladowczynią. Z ewolucyjnego punktu widzenia, kobieta posiada instynkt, mówiący jej, że musi opiekować się dziećmi i partnerem oraz eliminować potencjalne zagrożenia. Dlatego kobiety uwielbiają pozyskiwać wszelkie istotne informacje, a social media im to ułatwiają. Dobrą wiadomością, jest fakt, że jeśli staniesz ponad wszystkimi sytuacjami, które wydarzyły się pomiędzy Wami, chęć cyber- podglądania zmniejszy się.


Poznaj motywy

Istnieje ogromna różnica pomiędzy zaspokajaniem swojej naturalnej ciekawości a poszukiwaniem informacji, czy u partnera po Waszym rozstaniu "trawa jest bardziej zielona". Zbyt często kobietami kieruje frustracja, znudzenie i samotność. Jeśli czujesz, że właśnie tak dzieje się również w Twoim przypadku, to z pewnością nie jest to właściwy czas na podglądanie, choć z Twojej perspektywy może wydawać się to najlepszym rozwiązaniem, na zaspokojenie potrzeb. Powinnaś skupić się na wprowadzaniu zmian w nowe życie, zamiast fantazjować o starej miłości. Takie podglądanie może niestety skończyć się dla Ciebie zatrważająco.


WALKA Z EMOCJAMI

Po zlokalizowaniu profilu byłej miłości, bicie serca przyspiesza, a Ty czujesz się podekscytowana. Jeśli jesteś już gotowa na nowy związek i pogodziłaś się z tym, co się między Wami wydarzyło, nie ma w tym nic złego. Niestety to zawsze walka z własnymi emocjami i hazard, który może wywołać żal i smutek, które są potencjalnymi prowodyrami depresji. 

Drugą część artykułu znajdziesz TUTAJ.

źródło: womensweb

zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Czwartek 08.12.2016 (aktualizacja: 2016-12-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×