Znaki świadczące o tym, że Twój partner niszczy Twoje poczucie własnej wartości

Oto sygnały, które świadczą o tym, że Twój parter odbiera Ci miłość do samej siebie...

smutnakobieta.jpg

Miłość sprawia, że pewne rzeczy traktujemy jak normę. Tymczasem, jeśli czujesz się coraz gorzej w swoim związku, możliwe że powoli docierają do Ciebie pewne sygnały... Jak rozpoznać, że zachowanie partnera zaniża Twoje poczucie własnej wartości? Oto 3 znaki:

Ciągłe poczucie winy

Cały czas czujesz, że popełniasz błędy? To nieprawda. Oczywiście nikt nie jest nieomylny, jednak nie daj sobie wmówić, że jesteś odpowiedzialna za wszystko. Nieustanne zrzucanie na kogoś winy to typowa cecha każdego egoisty. Nie daj sobie wmówić, że to Ty masz problem, zwłaszcza jeśli podświadomie czujesz, że jest inaczej. 

Ratowanie z opresji

Czujesz się odpowiedzialna za błędy popełniane przez partnera? Masz wrażenie, że dodawanie mu otuchy i wyciąganie z kłopotów to Twój obowiązek? Do tego dochodzi troska o wspólne finanse czy dom? Jeżeli czujesz, że zaczynasz poświęcać dla drugiej osoby swoje bardzo ważne sprawy, prawdopodobnie tkwisz w niezdrowej relacji. Porozmawiaj z partnerem szczerze na temat tego, co Cię boli. 

Brak reakcji na poniżające zachowania 

Jeśli zauważyłaś, że przywykłaś już do ciągłego poniżania przez partnera (nawet w towarzystwie innych ludzi), pora spojrzeć na całą sprawę obiektywnie. Nie zasługujesz na takie traktowanie. Wystarczy, że przypomnisz sobie, jak czułaś się z samą sobą, kiedy się poznaliście. Jeśli jednoznacznie stwierdzisz, że było Ci lepiej, możliwe że to najwyższa pora, aby podjąć ostateczne kroki. Jeśli nie wyobrażasz sobie rozstania, odważ się chociaż na krótką przerwę, która pozwoli Wam wszystko przemyśleć.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 07.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×