Zobacz, czy Twój partner jest inteligentny emocjonalnie

Oto najbardziej pożądane cechy w związku. Zobacz, jak zachowuje się człowiek inteligentny emocjonalnie.

iStock-502756600 (1).jpg

Nawet jeśli w społeczeństwie istnieją osoby, które potrafią płacić rachunki na czas i idealnie kierować swoją karierą nie oznacza to, że są inteligentne emocjonalnie. Rozumienie emocji ludzi i dostrzeganie ich uczuć to trudna sztuka. Chodzi bowiem o świadomość, jak słowa i czyny wpływają na otoczenie. Zobacz, czy partner, z którym chcesz związać swoją przyszłość, posiada te cechy.

Pamięć

Kiedy mówisz mu, że czeka Cię trudny dzień w pracy i  jesteś zdenerwowana, on następnego dnia pyta Cię, jak sobie z tym poradziłaś. Emocjonalnie inteligentny człowiek rozumie wartość pamiętania o małych, ale istotnych kwestiach, ponieważ wie, że dzięki temu osoba, do której żywi uczucia, czuje się doceniona i słyszana.

Ciemne dni

Niezależnie od sytuacji nie boją się pokazywać zdenerwowania lub płaczu, nawet jeśli jest to dla nich upokarzające. Emocjonalnie inteligentni ludzie nie postrzegają tego, jako oznak słabości, wręcz przeciwnie, uważają, że szanowanie bolesnych uczuć, wzmacnia związek i jest wyrazem zaufania do drugiego człowieka.

Empatia w stosunku do obcych

Nie są mili wyłącznie dla Ciebie i swoich znajomych, ale dla każdej osoby, którą spotykają na swojej drodze. Są w stanie nawiązać porozumienie bez względu na sytuację, ponieważ rozumieją, że ktoś może znajdować się w innym położeniu emocjonalnym niż oni. Ich inteligencja emocjonalna pozwala na dostrzeżenie istoty ludzkiej w każdym, kto pojawi się w ich życiu.

Zrozumieć nastrój

Takie osoby, doskonale rozumieją swoje uczucia, dlatego są w stanie dostrzegać również Twoje emocje i nastroje. Nawet te najsubtelniejsze. Inteligentny emocjonalnie partner wyczuje, że jesteś zdenerwowana, nawet jeśli tego nie powiesz, ponieważ zauważy, że w danym momencie nie jesteś sobą. Umiejętność odbierania energii to bardzo ważna umiejętność, zwłaszcza jeśli chodzi o szczęśliwe związki.

Cztery strony

Niezależnie od kłótni, potrafią wycofać się w odpowiednim momencie i przeanalizować konkretną sytuację ze wszystkich stron. Inteligentny emocjonalnie partner nie skupia się wyłącznie na jednej perspektywie, na tej, która dla niego jest najbezpieczniejsza. Potrafi zauważyć i zinterpretować również Twoje argumenty. Partner, który żyje w zgodzie z własnymi emocjami, zawsze zrozumie, że inni ludzie również mogą kierować się emocjami.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Czwartek 15.12.2016 (aktualizacja: 2016-12-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×