Zobacz, jak mężczyźni manipulują kobietami. Oto 5 sposobów

Czy manipulacja jest stosowana również w Twoim związku?

iStock-611216538.jpg

Pomimo dobrych intencji oraz szczerości, w wielu związkach pojawia się manipulacja. To ukryte zachowanie ma na celu zaspokojenie własnych potrzeb. Mężczyźni czują niekiedy, że będą skuteczniejsi, jeśli wykorzystają strategiczną taktykę. Mogą nawet nie zdawać sobie sprawy, że to, co robią to manipulacja. Zatem… nawet najbardziej troskliwy i kochający partner może regularnie stosować techniki manipulacyjne.

Problemy pojawiają się wtedy, kiedy partnerzy odkrywają, że ich związkiem rządzi manipulacja. Zaufanie podupada, a to zagraża każdej, nawet najtrwalszej relacji. To właśnie ono podtrzymuje miłość. Sprawdź, czy następujące techniki są wykorzystywane również w Twoim związku:

Wina

Ludzie czują się winni, kiedy nie spełniają oczekiwań partnerów. Zwłaszcza jeśli wiedzą, że te oczekiwania są dla nich ważne. Jeśli Twój partner wie, co sprawia, że czujesz się źle i wykorzystuje tę wiedzę, aby dostać to, czego pragnie, używa emocjonalnego szantażu.


Męczeństwo

Jeśli czujesz, że partner daje Ci bardzo wiele, ale próbuje zbudować na tym "emocjonalną kartę kredytową" i tym samym zobowiązać Cię do wykonywania pewnej ustalonej przez niego strategii, powinna zapalić Ci się czerwona lampka.


Pomysły

Wykorzystywanie innych do popierania swoich opinii, planów lub wartości to manipulacja. Ten rodzaj przymusu ma na celu uzyskanie poparcia lub zgody. Jeśli często słyszysz- nasi przyjaciele zrobiliby to w ten sposób- porozmawiaj szczerze z partnerem i poproś, aby nie używał tego typu sformułowań.

Ukrywanie problemów

Strach przed krytyką lub rozczarowaniem może spowodować, że mężczyzna odczuwa silną potrzebę ukrycia pewnych wydarzeń. Tajemnice i małe sekrety często wychodzą na jaw, kiedy relacja układa się dobrze, a partnerzy świetnie się dogadują. To idealny moment do przekazania złych informacji, ale niestety to też manipulacja.

Celowe wywoływanie negatywnych emocji

Kreowanie dramatycznych sytuacji na podstawie problemów, które nie istnieją, to kolejny rodzaj manipulacji. Emocjonalne zamieszanie lub budowanie napięcia przesadnymi konsekwencjami to podstawa toksycznych związków, w których manipulacja to codzienność. 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 24.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×