20 rzeczy, które powinna usłyszeć Twoja babcia

Jeśli jesteś jedną z tych szczęściar, które mają jeszcze u swojego boku babcię, pamiętaj o przekazaniu jej tych kilku ważnych myśli.

iStock-547515236 (1).jpg

1. Bardzo wiele dla mnie znaczy to, że przechowujesz wszystkie moje rysunki z najmłodszych lat. Nawet te najbardziej nieudolne dzieła, które przyjmowałaś ode mnie w ramach prezentu urodzinowego lub z okazji święta babci. Dziękuję Ci, między innymi dlatego wiem, jak ważna jestem dla Ciebie. 

2. Nigdy nie mogłam się doczekać, kiedy będę mogła spać w Twoim domu. Gdy mama i tata potrzebowali ode mnie "przerwy", zawsze byłaś chętna, aby się mną zaopiekować.

3. To Ty jesteś osobą, która rozumiała mnie najlepiej, kiedy byłam dzieckiem. Jeśli nie układało mi się w szkole, byłaś jedną z osób, które brały mnie w swoje ramiona i potrafiły pocieszyć bez słów. Dzięki Tobie czułam się jak najważniejsza mała dziewczynka na świecie.

4. Chciałam pójść w Twoje ślady od tak dawna, jak tylko pamiętam. Najlepszą rzeczą w byciu babcią, jest możliwość rozpieszczania wnuków w sposób, w który nie można postępować z własnym potomstwem.

5. Twoja miłość sprawiła, że dzisiaj jestem tym, kim jestem. Moja pewność siebie pochodzi z dumy, którą wkładałaś we wszystko, co robiłam.

6. Teraz jestem już dorosła, ale wciąż mogę liczyć na Twoją radę. Nauczyłaś mnie być miłą dla innych ludzi i bycia damą, niezależnie od sytuacji.

7. Lekcje, które dajesz mi przez całe życie będę przekazywała swoim dzieciom i moim wnukom. Ludzie mogą powiedzieć, że etykieta jest nieco staroświecka, ale obydwie wiemy, że Twoje zasady nigdy nie wyjdą z mody.

8. Mogłabym powiedzieć, że moje zdjęcia z dzieciństwa porozstawiane po całym Twoim domu, są dla mnie nieco kłopotliwe, ale w rzeczywistości bardzo mnie uszczęśliwiają. Jeśli ktoś myślał, że w dzieciństwie byłam ładną dziewczynką pomimo fryzury obciętej „na garnek”, szelek i pyzatej buzi, to na pewno byłaś to Ty.

9. Kiedy jestem chora, nadal korzystam z Twoich rad dotyczących naturalnych, domowych sposobów na przeziębienie, aby poczuć się lepiej.

10. Nie wiem, jak to robisz, ale Twój styl jest zawsze ponadczasowy. Kiedy muszę wyglądać szczególnie elegancko, zawszę myślę o Twoim szyku i uroku. Moje pomysły uzupełniam biżuterią, którą mi podarowałaś.

11. Naprawdę słuchałam, kiedy opowiadałaś mi historie ze wszystkich „starych dobrych czasów”. Nieważne, jak wiele razy mówiłaś mi, w jaki sposób poznałaś dziadka, ta historia jest wciąż fascynująca. Kiedy odejdziesz, Twoje historie będą mówiły przeze mnie.

12. Dziękuję za wychowanie mojej mamy na Twój wzór. Wiem, że czasami nie możemy się dogadać, ale wiem także, że stara się być jak najlepszą mamą. Wszystkiego nauczyła się od Ciebie.

13. Może nie dzwonię do Ciebie tak często, jak powinnam, ale musisz wiedzieć, że codziennie jesteś w moich myślach. Zawsze, kiedy rozmawiam z mamą przez telefon, pytam o Ciebie.

14. Nigdy nie zdejmuję bransoletki, którą mi dałaś. Prawda jest taka, że mam ją nawet teraz. Twoje poczucie stylu jest zawsze bez zarzutu.

15. Sprawiasz, że moje najmniejsze osiągnięcia stają się ważne i nabierają znaczenia. Dlatego upewniam się, czy znasz wszystkie szczegóły mojego życia.

16. Bez względu na to, jak wiele razy próbowałam wykorzystać Twój przepis na ciasto, Twoje zawsze było lepsze, ale nigdy nie powstrzyma mnie to od dalszych prób.

17. Zawsze wiesz, co jest dla mnie najlepsze, nawet wtedy, kiedy ja nie zdaję sobie z tego sprawy. Jestem szczęśliwa, że przekonałaś mnie do sięgnięcia po marzenia i realizacji moich pasji.

18. Przepraszam, że nie zawsze byłam przy Tobie, kiedy chorowałaś. Patrzenie na babcię, kiedy jest się małym, a ona jest chora, jest przerażające. Trwanie przy jej boku najdłużej, jak to możliwe, będzie zawsze wartościowe.

19. Jesteś osobą, na którą czekam najbardziej, kiedy wracam do domu. Powiedziałabym „nie mów o tym mamie”, ale ona pewnie to podejrzewa.

20. Kocham Cię bardziej niż można sobie to wyobrazić.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 17.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Pani Małgorzato gratuluję artykułu.
Dodano: 2017-01-18 20:41:33 Zgłoś nadużycie
Anonim
Cudowny, wzruszający, artykuł
Dodano: 2017-01-18 20:30:54 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×
  • Zrób przyjemność babci i dziadkowi!

    Zrób przyjemność babci i dziadkowi!

    21 i 22 stycznia to dni, w które możemy okazać wdzięczność jednym z najbliższych osób w naszym życiu. Kiedyś to oni opiekowali się nami, czas byśmy i my zadbały o nich! czytaj więcej

  • Jak kobieta z kobietą

    kobiety

    Ciche dni z mężem, okropna szefowa, tłusta plama na wizytowej bluzce – każdy problem musisz rozwiązywać sama. Myślisz: "Ech, fajnie byłoby dostać instrukcję obsługi życia od kogoś,… czytaj więcej