5 miłosnych lekcji, które powinnaś dać młodszej siostrze

Bycie starszą siostrą jest najlepszą nagrodą i najtrudniejszym wyzwaniem, jakie istnieje na ziemi. Patrzenie na dorastającą siostrę, która jest mądrzejsza i pewniejsza siebie niż Ty byłaś w jej wieku, przyprawia o dumę. Niestety czasami emocje i obowiązki starszej siostry zmieniają się na te podobne do tych, które mają rodzice. Pomimo wiążącej Was przyjaźni łatwo jest wpaść w pułapkę traktowania jej jak dziecko. Oto pięć miłosnych lekcji, które powinna usłyszeć od Ciebie młodsza siostra.

iStock-510238976.jpg

Choć chciałabyś mieć możliwość spojrzenia w przyszłość i psychicznie przygotować się na dzień, kiedy "mini Ty" przyjdzie do domu ze łzami w oczach po rozstaniu z chłopakiem, nie możesz. Musisz nauczyć się, że nie ochronisz jej przed cierpieniem i bólem, które pochodzą z młodzieńczej miłości. To niemożliwe. Jednak jako starsza siostra możesz być do jej dyspozycji, kiedy będzie potrzebowała rady z pierwszej ręki. Jeśli odwlekałaś rozmowy z młodszą siostrą i nie wiesz, od czego zacząć, oto pięć podstawowych zasad, które powinnaś w niej zaszczepić. Bez względu na to, jak irytująca jest i jak dużo rzeczy Ci podkrada, w dłuższej perspektywie będziesz dumna, że podzieliłaś się z nią tymi zasadami.

Nigdy nie zmieniaj się dla mężczyzny

Liceum to idealny czas na eksperymentowanie ze stylem i odkrywanie siebie w sytuacjach społecznych, ale jeśli jesteś zakochana w chłopaku, który chce, żebyś się dla niego zmieniła, nigdy, przenigdy tego nie rób. Próba zmiany siebie ze względu na kogoś innego, wyłącznie utrudni Ci być najpiękniejszą, kwitnącą i autentyczną wersją siebie.

Hashtag miłość

W świecie pełnym #związków, łatwo przewijać Instagram i tęsknić za miłością rodem z InstaStories modnej, popularnej i pięknej pary. Prawda jest taka, że im starsza jesteś, tym mniej osób zwraca uwagę na miłosne uniesienia ze zdjęć. Nie spędzaj czasu ze swoim chłopakiem (nie pozwalaj mu iść ze sobą) wyłącznie po to, aby kliknąć Snapa i podzielić się tym ze światem. Łapanie chwil i robienie zdjęć to fantastyczna "przypadłość", ale czy jesteś pewna, że chcesz dzielić się nimi wszystkimi z grupą obserwatorów?

Pamiętaj o swoich priorytetach

Być może wydaje Ci się, że Twój pierwszy chłopak jest najpiękniejszym i najlepszym, co mogło Cię spotkać, ale wcale tak nie jest, jeśli nie możesz przy nim trwać w swoich poglądach i priorytetach. Skup się na rzeczach, które chcesz osiągnąć indywidualnie i nigdy nie zapominaj o pracy nad własnymi aspiracjami. Kochaj siebie i pamiętaj, że powinnaś być najważniejsza dla SIEBIE, tylko wtedy w przyszłości uda Ci się stworzyć zdrowy związek oparty na solidnych fundamentach miłości, szczęścia i patrzenia w przyszłość, podążającą w jednym kierunku. 

Bądź silna

Zarządzanie zdrową miłością w świecie, gdzie dzięki mediom społecznościowym, wszyscy mają wgląd w Twoje ruchy, a problemy stają się publiczne, jest trudne. Bez względu na wynik Twojego pierwszego związku, pamiętaj, że życie płynie dalej. Zawsze licz na siebie, buduj swoją samoocenę i skup się na zdrowym postrzeganiu samej siebie. Jesteś piękna nie tylko ze względu na swoje ciało, ale też umysł.

Zwierzaj się swojej starszej siostrze

Zamiast dawać siostrze zimne ramię, bądź dla niej otwartą książką. W ten sposób dasz jej więcej wsparcia, niż możesz sobie wyobrazić. Rozmawiaj z nią tak, aby nigdy nie czuła się oceniania i zawsze miała ochotę przyjść do Ciebie po radę. Pamiętaj, że są rzeczy, które można powiedzieć wyłącznie siostrze. Bez względu na to, co właśnie przeżywa, niech wie, że zawsze jesteś dla niej i kochasz ją bez względu na wszystko.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 20.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×