5 sekretów szczęśliwej rodziny

Jak stworzyć dom pełen radości? Są pewne sposoby...

szczesliwarodzzzz.jpg

Zastanawiasz się, w czym tkwi tajemnica zbudowania udanej, szczęśliwej rodziny, w której każdy czuje się spełniony? To nie takie trudne! Aby Wasz dom "działał" tak jak powinien, powinnaś wdrożyć w codzienne życie poniższe zasady:

Budowanie ważnych nawyków

Każda rodzina ma coś takiego, co odróżnia ją od innych. Wspólne zabawy, rytuały czy żarty, których nie rozumie żadna osoba z zewnątrz. To właśnie Wasze unikalne tradycje sprawiają, że jesteście jedyni w swoim rodzaju. Wspólne gotowanie w każdą sobotę czy poniedziałkowe śniadanie składające się z naleśników i nutelli to coś, co daje dzieciom poczucie bezpieczeństwa i szczęścia.

Podchodzenie do wychowania dzieci z humorem

Nie zawsze musisz być surową mamą- czasami dzieci bardziej doceniają Twoje "luźne" podejście i dystans. Staraj się zamienić rozwieszanie prania w najciekawszą zabawę na świecie, a zobaczysz, że cała rodzina chętniej wykonuje obowiązki, które dodatkowo wzmacniają poczucie więzi i wrażenie, że dom należy do każdego z Was.  

Zwracanie uwagi na gesty 

Zastanów się, jak często się przytulacie, czy mówicie sobie o tym, co czujecie? Zwykłe pogłaskanie po głowie znaczy dla Twojego dziecka więcej niż myślisz! Oczywiście wiemy, że pośród codziennych obowiązków trudno znaleźć czas na czułość, ale wystarczą najprostsze gesty, aby każdy z Was poczuł się szczęśliwy. Dawaj swoim dzieciom i partnerowi jak najwięcej czułości, a wkrótce zauważysz, że odwzajemniają się tym samym. 

Wzajemny szacunek 

W dobrze funkcjonującej rodzinie każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie na konkretny temat, bez względu na to, ile ma lat. Starajcie się rozmawiać z dziećmi tak, jakby były dorosłe i bierzcie pod uwagę ich zdanie, nawet jeśli czasem nie mają racji. Dzięki temu będą traktowały Was jak najlepszych przyjaciół, a przy okazji nauczycie je prawidłowej komunikacji z otoczeniem. 

integracja 

Rodzina  to nie tylko wspólne wykonywanie obowiązków, ale także przyjaźń, którą warto pielęgnować. Im więcej chwil spędzacie razem, tym silniejsi jesteście jako drużyna, która przetrwa każdy kryzys. Znajdźcie zajęcie, które będzie atrakcyjne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych i... zacznijcie się bawić!

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Wtorek 12.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×